سئو کلاه سفید (white hat seo) چیست؟

سئو کلاه سفید

اصطلاح «سئو کلاه سفید» به تاکتیک‌هایی از سئو اطلاق می‌شود که مطابق با شرایط و ضوابط موتورهای جستجوی اصلی از جمله گوگل است.

با توجه به اینکه ۶۷ درصد از بازاریابان دیجیتال بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) را به عنوان کارآمدترین تاکتیک بازاریابی محتوایی که در سال گذشته اجرا کرده‌اند ذکر می‌کنند، داشتن یک استراتژی سئو موثر برای برنامه‌های کلی بازاریابی دیجیتال شما مهم است.

سه رویکرد رایج برای سئو وجود دارد: تکنیک سئو کلاه سفید، سئو کلاه خاکستری و سئو کلاه سیاه. سئوی کلاه سفید به اقداماتی نسبت داده می‌شود که رتبه جستجوی وب سایت را در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) افزایش می‌دهد بدون اینکه خارج از دستورالعمل‌های گوگل باشد. از سوی دیگر، سئو کلاه سیاه با جستجو و بهره برداری از حفره‌های موجود در الگوریتم گوگل مرتبط است و سئوی کلاه خاکستری نیز روشی تلفیقی از هر دو مورد است.

اگرچه هر سه، هدف یکسانی دارند، اما تفاوت‌های کلیدی وجود دارد باید آنها را بدانید، به ویژه به این دلیل که برخی از تاکتیک‌های سئو کلاه سیاه خطر دریافت جریمه گوگل و حذف را به همراه دارند.

در این راهنما، ما در مورد آنچه که کلاه سفید را از استراتژی‌های سئو کلاه سیاه متمایز می‌کند بحث خواهیم کرد. ما همچنین اصول تاکتیک‌های موثر سئو کلاه سفید را پوشش خواهیم داد و اینکه چگونه آن‌ها می‌توانند فاکتورهای رتبه‌بندی کلیدی را بهبود بخشند.

سئو کلاه سفید چیست؟

سئو کلاه سفید (white hat seo) اصطلاحی است که به استراتژی‌های سئو در چارچوب قوانین و انتظارات موتورهای جستجو و جستجوگران عمل می‌کنند، اشاره دارد. این به معنای پیاده‌سازی تکنیک‌هایی برای بهبود رتبه وب سایت در موتورهای جستجو بدون تکیه بر ترفندهایی برای تضعیف الگوریتم موتور جستجو است.

استراتژی‌های سئو کلاه سفید بر ارائه محتوای باکیفیت و مرتبط به خوانندگان متمرکز است که تجربه کاربر را بهینه می‌کند نه استفاده از تکنیک‌های اسپم بیشتر، مانند محتوای تکراری که فقط برای موتورهای جستجو بهینه شده است.

این مدل از سئو برعکس سئو کلاه سیاه است. به طور کلی، سئوی کلاه سفید به هر عملی اطلاق می‌شود که رتبه جستجوی شما را در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) بهبود می‌بخشد و در عین حال یکپارچگی وب سایت شما را حفظ می‌کند و در شرایط خدمات موتورهای جستجو قرار می‌گیرد. این تاکتیک‌ها در محدوده تعریف شده توسط گوگل باقی می‌مانند.

مزایای سئو کلاه سفید

سئو کلاه سفید برای چه کسانی بیشترین سود را دارد؟ در یک کلام: همه.

اول از همه به نفع گوگل است زیرا کاربران را تشویق می‌کند تا از موتور جستجوی خود استفاده کنند. دوم به نفع کاربرانی است که می‌خواهند آنچه را که به دنبال آن هستند به سرعت پیدا کنند. و در آخر به نفع صاحبان وب‌سایت است، زیرا می‌توانند بدون «تقلب» بازدیدکننده داشته باشند. در این بخش، ما بر مزایای سئو کلاه سفیدو آنچه می‌تواند برای شما انجام دهد تمرکز می‌کنیم.

بهبود رتبه بندی: یک کمپین بازاریابی که از بهترین شیوه های گوگل پیروی کند باعث بهبود رتبه در SERP ها می‌شود.

صرفه جویی در هزینه: شرکت‌هایی که سئو کلاه سیاه انجام می‌دهند به امید بازگشت سرمایه فوری هستند، اما این کار فقط در کوتاه مدت به نفع آنهاست، زیرا گوگل در نهایت آنها را جریمه می‌کند. اجرای یک کمپین بازاریابی به طور کلی نیاز به سرمایه‌گذاری دارد، اما سئو کلاه سفید نتایج طولانی مدت‌تری را به همراه دارد.

محتوای خوب تولید می‌شود: همانطور که اشاره کردیم، هر کاری که انجام می‌دهید باید با هدف ایجاد یک تجربه مثبت در مشتری باشد. کاربران محتوای با کیفیت را تشخیص داده و در نهایت به شما برای آن پاداش می‌دهند.

سایت را به روز نگه می‌دارد: هیچ راهی برای دانستن اینکه به روز رسانی بزرگ بعدی گوگل شامل چه مواردی می‌شود وجود ندارد. به همین دلیل، اگر هدف را برای ارائه یک تجربه خوب مشتری در نظر داشته باشید، می‌توانید مطمئن باشید که یک وب‌سایت کاملاً بهینه‌شده خواهید داشت.

مراحل سئو کلاه سفید

در اینجا برخی از مراحلی است که باید دنبال کنید تا مطمئن شوید که روش‌های سئو شما کاملاً کلاه سفید هستند آورده شده است.

1- ارائه محتوا و خدمات با کیفیت

محتوای باکیفیت ایجاد کنید که نیازهای بازدیدکنندگان شما را برآورده کند و به حل مشکلات آن‌ها کمک کند. از ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی SEO برای کشف مرتبط‌ترین کلمات کلیدی که محتوای سایت شما باید برای آن‌ها بهینه شود، استفاده کنید.

سپس روی استفاده از آن کلمات کلیدی در محتوای خوب تمرکز کنید، مانند مقاله‌ها و ویدیوهای آموزشی، که با هدف کلمه کلیدی و کاربر نهایی شما مطابقت دارد.

2- از متا تگ‌های توصیفی و غنی از کلمات کلیدی استفاده کنید

هنگام ایجاد توضیحات متا برای هر صفحه در وب سایت خود، بهترین شیوه‌ها را دنبال کنید تا به موتورهای جستجو و کاربران در کشف محتوای شما کمک کند.


خدمات سئو

سرویس خدمات سئو یکی از سرویس‌های شرکت ebgroup است. برای جستجوی کلمات کلیدی، بهینه سازی و استراتژی محتوا، رپورتاژ تنها چند مورد از خدمات سئو ebgroup است.

3- سایت خود را برای پیمایش آسان کنید

هنگام سازماندهی معماری اطلاعات سایت خود مراقب باشید. سایت‌هایی که دسترسی به آن‌ها برای کاربران آسان است، در نتایج جستجوی ارگانیک نیز عملکرد بهتری دارند.

چرا تکنیک‌های سئو کلاه سفید مهم هستند؟

عدم استفاده از شیوه‌های سئو کلاه سفید (white hat seo) می‌تواند سایت شما را برای نمایش در گوگل و سایر موتورهای جستجو ممنوع کند.

گوگل به عنوان موتور جستجوی شماره یک، روزانه میلیاردها نفر از گوگل بازدید دارد و هر بازدید، پتانسیل کشف سایت شما توسط یک کاربر جدید را نشان می‌دهد.

گوگل منبع غیرقابل انکار و قدرتمندی برای ترافیک وب سایت است و ممنوع شدن می‌تواند منجر به کاهش شدید ترافیک وب سایت و حتی تجارت شود. تمام کارهایی که روی وب سایت شما انجام می‌شود را در نظر بگیرید و سپس به این فکر کنید که ممنوع شدن از نمایش در متداول‌ترین موتور جستجوی اینترنت چگونه خواهد بود. بدتر از آن، هنگامی که شما را از نمایش در  Google ممنوع شوید، هیچ تضمینی وجود ندارد که هرگز دوباره وارد لیست گوگل شوید. ممنوعیت مادام العمر گوگل عواقب بزرگی خواهد داشت.

چرا آن را به خطر می‌اندازد؟ توضیحات کاملی از تکنیک‌های SEO تایید شده توسط گوگل را در راهنمای وبمستر گوگل (Google Webmaster) بررسی کنید. منابع وب مستر گوگل مکانی مناسب برای یادگیری شیوه‌های سئوی کلاه سفید گوگل است.

آیا حتماً باید روش‌های سئو کلاه سفید را اجرا کنید؟

قطعا! اجرای شیوه‌های سئو کلاه سفید بهترین راه برای ایجاد یک وب سایت و تجارت موفق اخلاقی و پایدار است.

در مقابل، نمونه‌هایی از سئوی کلاه سیاه شامل خرید لینک یا استفاده از تکنیک‌های پنهان کاری فریبنده است. هر تاکتیکی که برای مصرف کنندگان فریبنده یا مضر تلقی شود، به عنوان کلاه سیاه شناخته می‌شود. تاکتیک‌های کلاه سیاه بسیار خطرناک هستند و با تکامل الگوریتم‌های گوگل، کمتر و کمتر احتمال دارد کار کنند.

تکنیک‌های سئو کلاه سفید

این تکنیک‌ها سئوی شما را برای خودتان کارآمدتر کنید.

به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی محتوای خود برای افزایش ترافیک جستجوی گوگل و بهبود سیگنال‌های رتبه‌بندی، به تکنیک‌های سئو نیاز دارید. استراتژی‌های سئو کلاه سفید، بطور ویژه، یک راه موثر برای بهبود رتبه شما در موتورهای جستجو بدون نگرانی در مورد جریمه شدن هستند. بازی بر اساس قوانین ممکن است زمان‌بر و نشان دادن نتایج کند باشد، اما بهترین گزینه برای ایجاد یک حضور معتبر و ماندگار در وب است.

نمونه‌هایی از سئوی کلاه سفید عبارتند از:

 • ارائه محتوا و خدمات با کیفیت
 • زمان بارگذاری سریع سایت و سازگاری با موبایل
 • استفاده از متا تگ‌های توصیفی و غنی از کلمات کلیدی
 • آسان کردن سایت شما برای پیمایش
تکنیک های سئو کلاه سفید

نتیجه گیری

در این مقاله ما انواع روش‌های سئوی کلاه سفید معرفی کرده‌ایم. با استفاده از آنها می‌توانید فهرستی از مشکلات را در اختیار داشته باشید تا به آسانی ببینید که سایت شما از چه روشی برای سئو استفاده کرده است. از پست‌های مهمان گرفته تا توضیحات متا مختصر، راه‌های متعددی برای بهبود تلاش‌های سئوی شما وجود دارد تا به نتیجه نهایی شما کمک کند.

سوالات متداول

5/5 - (89 امتیاز)

اشتراک گذاری

4 دیدگاه دربارهٔ «سئو کلاه سفید (white hat seo) چیست؟»

 1. سئو کلاه سفید شاید زمان بر باشد ولی تایمی که درست کار بشه کلمات کلیدی خوب در صفحه ی اول می ماند من خودم نتیجه کار رو دیدم و راضی بودم.

  1. سلام

   ممنون از شما

   بله ما هم به مشتریان این توصیه رو می‌کنیم

  1. Afshin Riahi

   سلام
   ممنون از نظر شما

   شاید اما نباید زیر بار حرف کارفرما بروید چون مسئولیت نتیجه کار با شماست.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مرور

مطالب مرتبط

برندسازی کلینیک پزشکی

برندسازی کلینیک پزشکی

برندینگ یکی از عناصر کلیدی در موفقیت هر سازمان و تجارت است، حتی در زمینه‌ی کلینیک‌های پزشکی. در این مقاله، به بررسی اهمیت و اجزای

فیجیتال مارکتینگ

بررسی فیجیتال مارکتینگ

آیا تا کنون کالایی را آنلاین خریده و انتخاب کرده‌اید که در فروشگاه آنرا تحویل بگیرید، یا یک کد QR را در فروشگاه اسکن کرده‌اید

پیمایش به بالا
بپرس
1
چت با ما
چت با eBgroup
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم؟