چگونه برای ویدیو مارکتینگ تولید محتوا ویدیویی کنیم؟

چگونه برای ویدئو مارکتینگ تولید محتوا ویدئویی کنیم؟

محتوای ویدیویی به هر قالب محتوایی گفته می‌شود که دارای ویدیو یا شامل ویدیو باشد. شکل‌های و انواع متداول محتوای ویدیویی شامل وبلاگ‌ها، گیف‌های متحرک، ویدیوهای زنده، توصیفات مشتری، ارائه‌های ضبط شده و وبینارها می‌شود.

شکی نیست که ویدیو یکی از بهترین راه‌ها برای تعامل و ارتباط با مشتریان، ایجاد روابط بلندمدت و ایجاد وفاداری قوی مشتری است.

نکته مهم در مورد تولید هر نوع محتوای ویدیویی این است که با برند شما مطابقت داشته باشد و به بیننده چیز مفیدی اضافه کند. اما نکته کلیدی این است که به جای تلاش آشکار برای فروش یک محصول، افراد را راهنمایی کنید و مسائل را به هم پیوند دهید. آنچه برخی از برندها در مورد آن اشتباه می‌کنند این است که محتوای ویدیویی آن‌ها بزرگ‌تر از نام تجاری است و مصرف کنندگان آن را تماشا نمی‌کنند.

اهمیت بازاریابی محتوای ویدیویی

تقاضا برای ویدئوهای آنلاین در حال افزایش است. گوگل گزارش کرده که ۶۰ درصد از مصرف کنندگان آمریکایی ترجیح می‌دهند ویدیو تماشا کنند. همین گزارش گوگل نشان داد که از سال ۲۰۱۵، مصرف کنندگان ۱۸ تا ۴۹ ساله ۷۴ درصد زمان بیشتری را در YouTube صرف می‌کنند.

جای تعجب نیست که افرادی که در زمینه بازاریابی دیجیتال کار می‌کنند از این روند استفاده می‌کنند.

Vidyard گزارش می‌دهد که استفاده از ویدئو در فروش و مکالمات مشتریان از سال ۲۰۱۹ تا ۹۳ درصد افزایش یافته است.  و ۹۱ درصد از سازمان‌ها بودجه تولید محتوای ویدیویی را حفظ یا افزایش داده‌اند.  بنابراین اگر به دنبال شروع کار با محتوای ویدیویی هستید، این راهنما را تا انتها بخوانید.

اهداف ویدیو مارکتینگ

با ویدئو مارکتینگ آگاهی از برند را افزایش دهید

ویدئو می‌تواند ابزاری عالی برای اطلاع‌رسانی درباره شرکت و محصول شما باشد. اگر این یکی از اهداف بازاریابی ویدئویی شماست.

با ویدئو مارکتینگ تعامل آنلاین را افزایش دهید

نکته مهم در مورد تعامل آنلاین این است که بازاریابی دهان به دهان را تسهیل می‌کند. اگر کسی ویدئوی شما را که در شبکه اجتماعی پست کرده‌اید لایک کند، نظر دهد یا به اشتراک بگذارد، شما را ریتوییت کند، دوستی را در پست اینستاگرام خود تگ کند یا به روش دیگری با شما ارتباط برقرار کند، ممکن است دوستانش آن را ببینند و از این طریق از شما مطلع شوند. علاوه بر این، تعامل آنلاین به ایجاد حس اجتماعی کمک می‌کند و به افرادی که ممکن است شخصاً شما را نشناسند، احساس امنیت و این احساس را می‌دهد که قابل اعتماد هستید.

بهبود آموزش مشتریان

آیا می‌خواهید محتوایی ایجاد کنید تا نحوه استفاده از محصولات شما را به مشتریان آموزش دهید؟ ویدئو می‌تواند یک راه عالی باشد. ویدئوها و فیلم‌های مربوط به پرسش‌های متداول را می‌توان در وب‌سایت شما پست کرد، به‌عنوان لینک از طریق ایمیل برای مشتریانی که در آن ذکر می‌شوند ارسال کرد و در خبرنامه‌های ایمیل گنجانده شود.

مقالات مرتبط

افزایش درآمد فروش

اگر می‌خواهید تعداد فروش یا میانگین ارزش سفارش‌های مشتری را افزایش دهید، ویدیوهای محصول می‌تواند ابزار خوبی باشد. سایت‌هایی که دارای ویدیو در اکثر صفحات محصول هستند، میانگین ارزش سفارش (AOV) ۶۸ درصدی بیشتری نسبت به سایت‌هایی که تنها در چند صفحه محصول ویدئو دارند، مشاهده کردند.

با ویدئو مارکتینگ ترافیک وب سایت را افزایش دهید

یکی از ساده‌ترین اهداف استراتژی بازاریابی ویدئویی آنلاین افزایش ترافیک وب سایت است. از آنجایی که گوگل از لینک‌هایی که حاوی ویدئو هستند بیشتر حمایت می‌کند، صرفاً گنجاندن ویدئو در وب سایت شما (و در یوتیوب) قابلیت کشف شما را افزایش می‌دهد. برخی از انواع محبوب ویدیوهایی که باید در وب سایت خود قرار دهید عبارتند از:

 • مروری بر کسب و کار
 • ویدئوهای محصول
 • توصیفات مشتری

مزایای بازاریابی ویدئویی

تولید محتوای ویدئویی جدا از اینکه یک رسانه غنی و بصری است، مزایای زیادی برای تبدیل کردن بازاریابی ویدئویی آنلاین به بخشی از استراتژی دیجیتال مارکتینگ شما دارد.

به بیان ساده، اعداد داستانی قانع کننده را بیان می‌کنند. این آمار بازاریابی ویدیویی دقیقاً نشان می‌دهد که چرا بسیاری از شرکت‌ها، در صنایع در سراسر طیف B۲B و B۲C، از این رسانه استفاده می‌کنند – و چرا بازاریابی ویدیویی باید بخشی از تجارت شما نیز باشد.

مزایای ویدئو مارکتینگ

1. افزایش درآمد

بر اساس تحقیقات انجام شده توسط Aberdeen Group، بازاریابانی که از ویدیو استفاده می‌کنند، درآمد شرکت را نسبت به کسانی که از ویدیو استفاده نمی‌کنند، ۴۹ درصد سریعتر در سال افزایش می‌دهند.

2. بر تصمیمات خرید تأثیر بگذارید

به گفته فوربس، ۹۰ درصد از مشتریان می‌گویند که ویدیوی محصول به آن‌ها کمک می‌کند تا تصمیمات خرید را بگیرند، و ۶۴ درصد می‌گویند که تماشای یک ویدیو احتمال خرید آن‌ها را افزایش می‌دهد.

به علاوه، طبق اعلام HubSpot نود و هفت درصد از بازاریابان می‌گویند که ویدیو به افزایش درک کاربر از محصول یا خدمات آن‌ها کمک کرده است.

3. به مردم آنچه می‌خواهند بدهید

بر اساس داده‌های HubSpot، مردم محتوای ویدیویی را به ایمیل‌ها، خبرنامه‌ها، تصاویر اجتماعی، ویدیوهای شبکه اجتماعی، پست‌های وبلاگ و محتوای قابل دانلود (مانند فایل‌های PDF) ترجیح می‌دهند.

زمانی که مصرف کنندگان قصد خرید چیزی را دارند و می‌خواهند در مورد گزینه‌های خود تحقیق کنند، از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنند. برخی از تاکتیک‌های برتر عبارتند از استفاده از موتور جستجو، بازدید از وب سایت رسمی یک شرکت یا محصول، مشاهده وب سایت‌های بررسی و تماشای ویدیو. ویدئو می‌تواند به راحتی در هر یک از آن مکان‌ها گنجانده شود و به برند شما شانس بیشتری برای متقاعد کردن مصرف کننده بدهد.


خدمات تولید محتوا

سرویس تولید محتوا یکی از سرویس‌های شرکت ebgroup است. برای تحقیق کلمات کلیدی، استراتژی تولید محتوا، سئو محتوا تنها چند مورد از خدمات تولید محتوا ebgroup است.

4. رتبه بالاتر در جستجو

ویدیو می‌تواند به بهبود رتبه وب سایت شما در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) کمک کند. مدت زمانی که یک بازدیدکننده پس از ورود از جستجوی Google در صفحه شما صرف می‌کند، می‌تواند بر میزان بالای نمایش شما در نتایج تأثیر بگذارد. به گفته Backlinko، این یک فاکتور مهم رتبه‌بندی گوگل است که به عنوان زمان اقامت شناخته می‌شود.

بر اساس گزارش HubSpot، ویدئو روشی فوق‌العاده موثر برای افزایش این معیار است، به طوری که ۸۰ درصد از بازاریابان می‌گویند که ویدئو زمان ماندن در سایت‌هایشان را افزایش داده است.

5. افزایش ترافیک

بر اساس تحقیقات انجام شده توسط Aberdeen Group، کاربران ویدیو از ۴۱ درصد ترافیک وب بیشتر از افراد غیرکاربر از جستجو لذت می‌برند.

6. بک لینک‌های بیشتری دریافت کنید

همانطور که در تحقیقات Moz بیان شده است، جاسازی یک ویدیو در یک صفحه یا پست، میانگین تعداد دامنه‌های لینک دهنده را تقریباً سه برابر می‌کند.

7. افزایش نرخ تبدیل

طبق تحقیقات Aberdeen Group، کاربران ویدیو ۲۷ درصد نرخ کلیک و ۳۴ درصد نرخ تبدیل وب بالاتری دارند. به علاوه، طبق گفته EyeView Digital، استفاده از ویدیو در صفحه فرود می‌تواند نرخ تبدیل را تا ۸۶ درصد افزایش دهد.

8. رسیدن به تصمیم گیرندگان

به گفته HighIQ، سه چهارم مدیران کسب و کار هر هفته ویدیوهای مربوط به کار را تماشا می‌کنند. به علاوه، ۵۴ درصد از مدیران ارشد هر هفته ویدیوهای مربوط به کار را با همکاران خود به اشتراک می‌گذارند.

علاوه بر این، ۵۹٪ از مدیران ارشد موافق هستند که اگر متن و ویدیو در یک موضوع در یک صفحه موجود باشد، ترجیح می‌دهند ویدیو را تماشا کنند.

9. به ایمیل مارکتینگ قدرت می‌دهد

طبق گفته Syndacast، استفاده از کلمه ویدیو در موضوع ایمیل، نرخ بازکردن را ۱۹٪ و نرخ کلیک را تا ۶۵٪ افزایش می‌دهد و لغو اشتراک را تا ۲۶٪ کاهش می‌دهد.

به گفته مشاور MarTech، افزودن ویدیو به ایمیل می‌تواند نرخ کلیک را تا ۳۰۰٪ افزایش دهد. اساسا، ویدئو افزودنی قدرتمند برای بازاریابی ایمیلی شماست.

10. احتمال اشتراک‌گذاری بیشتر

طبق گفته Small Business Trends، ویدیوهای شبکه اجتماعی ۱۲۰۰ درصد بیشتر از ترکیب متن و تصاویر به اشتراک گذاشته می‌شود.

به گفته HubSpot، اگر برند شما محتوای ویدیویی ایجاد می‌کند که مخاطب مورد نظر از آن لذت می‌برد، ۸۳ درصد از مصرف کنندگان می‌گویند که به اشتراک‌گذاری آن با دوستان خود فکر می‌کنند.

معایب بازاریابی ویدیویی

در طرف دیگر سکه، باید معایب زیر را هم در افزودن ویدیوها به وب سایت خود در نظر بگیرید:

 • یک ویدیوی با کیفیت پایین یا اجرای ضعیف ممکن است برند و پیشنهاد شما را کم ارزش کند.
 • یک ویدیو زمانی که بیش از حد طولانی باشد می‌تواند باعث ناراحتی یا حواس پرتی شود. به طور متوسط، نزدیک به ۲۰ درصد از بینندگان یک کلیپ ویدیویی را در ۱۰ ثانیه اول پخش رها می‌کنند.
 • اگر مشتریان احتمالی و مشتریان فعلی به طور مکرر از وب سایت بازدید کنند، یک ویدیو پخش خودکار ممکن است برای کاربران آزاردهنده باشد. این کار به طور بالقوه می‌تواند نرخ پرش صفحه را افزایش دهد.
 • در برخی موارد، یک تصویر (نمایه، اینفوگرافیک، و غیره) می‌تواند جالب‌تر از یک ویدیو باشد، به خصوص اگر جمعیت هدف شما تمایل کمتری به توجه به فیلم‌ها داشته باشد.
 • تولید ویدیوی بازاریابی با کیفیت بالا نیازمند ساعت‌ها یادگیری مجموعه مهارت‌های جدید است.
 • شما و تیمتان ممکن است مجبور باشید برای تسلط بر فرآیند ساخت ویدیو، زمان و پول زیادی سرمایه‌گذاری کنید.

انواع تولید محتوای ویدیویی برای یک برند

نحوه واکنش مخاطب به یک ویدیو به همان اندازه مهم است که یک مشتری بالقوه نسبت به یک برند واکنش نشان می‌دهد. این نحوه واکنش دو رسانه را به بهترین همکار تبدیل می‌کند. به انواع تولید محتوای زیر برای یک برند دقت کنید:

ویدئو‌های شرکتی

ویدئوهای شرکتی نوآورانه به ایجاد رابطه برند و انتقال ارزش‌های شرکت شما به مشتریان، کارکنان همکاران بالقوه کمک کنند.

تولید محتوا ویدئویی شرکتی

ویدیوهای شبکه‌های اجتماعی

امروزه ویدیو به مهم‌ترین نوع محتوا تبدیل شده که یک برند یا کسب‌وکار می‌تواند در کانال‌های شبکه‌های اجتماعی خود به اشتراک بگذارد، و تا ۹ برابر بیشتر از تصاویر یا متن، دسترسی ارگانیک به مخاطبان فیس‌بوک، توییتر یا اینستاگرام را امکانپذیر می‌کند

روش تولید محتوای ویدئویی و بازاریابی محتوایی

یک پلتفرم را انتخاب کنید

اولین قدم شما این است که بفهمید در کجا قرار است محتوای ویدیوی خود را منتشر کنید.  به عنوان مثال، در اینجا برخی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های ویدیویی که می‌توانید در آن‌ها ویدئو منتشر کنید، آورده شده است:

 • یوتیوب
 • Vimeo
 • توییتر
 • فیس بوک
 • IGTV
 • استوری‌های اینستاگرام
 • آپارات
 • TikTok
 • اسنپ چت

بنابراین قبل از اینکه دوربینی را انتخاب کنید یا موضوعی را برای اولین ویدیوی خود انتخاب کنید، باید بفهمید که ویدیوی شما در نهایت در چه پلتفرمی قرار می‌گیرد. چرا؟

چون انواع خاصی از ویدیوها در پلتفرم‌های خاص واقعاً خوب عمل می‌کنند و همین ویدیوها به طور کامل روی پلتفرم دیگری خوب نخواهند بود. مثلا:

ویدیوهای خام و ویرایش نشده به سبک vlog برای استوری‌های اینستاگرام عالی هستند.  اما همین رویکرد در YouTube به خوبی عمل نمی‌کند. مردم در یوتیوب انتظار دارند ویدیوهای تمیز و ویرایش شده‌ای که به سرعت حرکت می‌کنند را ببینند.

و برعکس هم صادق است: استفاده از یک ویدیوی حرفه‌ای که در استودیو گرفته شده است به عنوان استوری اینستاگرام خوب نخواهد بود.

نتیجه نهایی؟ محتوای ویدیوی شما بر اساس میزان موفقیت در هر پلتفرم موفق یا شکست خواهد خورد.  به این دلیل که هر پلتفرم ویدیویی می‌تواند هزاران یا حتی میلیون‌ها نفر را به ویدیوی جلب کند.

پلتفرم شبکه اجتماعی افراد زیادی را بازدید از ویدیوی جلب می‌کند

برای اینکه این اتفاق بیفتد، ویدیوی شما باید کاملاً مناسب آن شبکه اجتماعی باشد.  خب حالا چگونه می‌توانید پلتفرم تان را انتخاب کنید؟

در اینجا ۳ مورد را باید در نظر گرفت:

 • مخاطبان هدف شما کجا هستند؟ واضح است که شما می‌خواهید روی پلتفرم‌هایی تمرکز کنید که مخاطبان شما بیشترین زمان را در آن صرف می‌کنند. به این ترتیب، محتوای ویدیویی شما در مقابل مشتریان بالقوه قرار می‌گیرد.
 • آیا تعداد رقبا زیاد است؟ در صورت امکان، به پلتفرمی بروید که شلوغ و رقابتی نیست.
 • آیا ما آماده‌ایم که روی این پلتفرم پا بگزاریم؟ اگر تیم شما عاشق ایجاد ویدیوهای تمیز است، باید بر روی سایتی مانند یوتیوب یا آپارات متمرکز بر پخش جریانی تمرکز کنید.

روی پیش تولید تمرکز کنید

اکنون که یک پلتفرم را انتخاب کرده اید، زمان آن است که برای تولید ویدیو خود برنامه ریزی کنید.  اگر قصد دارید ویدیوهایی با ویرایش بالا برای YouTube یا LinkedIn ایجاد کنید، برنامه ریزی بسیار مهم است.

به عنوان مثال، برای ویدیوهای خود، ما به معنای واقعی کلمه از قبل سناریو می‌نویسیم. و من آن فیلمنامه را با خودم به استودیو می‌آورم.  ما حتی قبل از شروع تصویربرداری برنامه ریزی می‌کنیم که ترانزیشن ها، b-rollها و گرافیک‌ها به کجا برسند.

حاشیه‌نویسی اسکریپت ویدیویی

اگر می‌خواهید از همان سطح برنامه‌ریزی برای ویدیوهایی که در سایت خود منتشر می‌کنید (مانند ویدیوهای توضیحی و ویدیوهایی که در صفحات فرود قرار می‌گیرند) استفاده کنید، باید ویدیوهایتان خودجوش و طبیعی باشند، پس باز هم برنامه‌ریزی بسیار مهم است.

استودیو خود را راه اندازی کنید

اجازه ندهید کلمه «استودیو» شما را بترساند. یک استودیو به سادگی هر جایی است که شما فیلم‌های خود را فیلمبرداری می‌کنید قابل راه‌اندازی است.

این می‌تواند یک استودیو حرفه‌ای باشد که ساعتی آن را اجاره می‌کنید یا دفتر شما «استودیوی» شما حتی می‌تواند شما در حال ضبط یک وبلاگ در پارک باشد.

ضبط تولید محتوا ویدئویی

لازم نیست استودیوی شما کامل باشد یا حتی حرفه ای. حالت ایده این است که استودیوی شما باید برای فیلمبرداری از قبل آماده شود.  در غیر این صورت، فیلمبرداری و ویرایش ویدیوهای شما ممکن است ۵ تا ۱۰ برابر بیشتر طول بکشد. به عنوان مثال، ما عادت داشتیم که معرفی ویدیوهای YouTube خود را در خارج از خانه فیلمبرداری کنیم.

و ما به معنای واقعی کلمه از قبل مکان‌یابی انجام نمی‌دادیم. من و فیلمبردارم در جایی همدیگر را می‌بینیم و امیدواریم که بهترین‌ها اتفاق بیفتد. ۹ بار از ۱۰ مورد، مشکل صدای ساختمان، ترافیک یا روشنایی داشتیم.

اگر روز قبل از همان مکان بازدید می‌کردیم، می‌توانستیم متوجه شویم که موقعیت مکانی ناقص است و جای دیگری را انتخاب می‌کردیم.

موارد مهم در استودیو

پس باید بدانید مواردی وجود دارد که باید قبل از فیلمبرداری در استودیو به آن‌ها توجه کنید:

نویز: این یک مورد بزرگ است. از بسیاری جهات، صدای ویدیوی شما مهمتر از خود فیلم است. این به این دلیل است که تقریباً می‌توانید هر چیزی را در یک ویدیو یا خارج از آن ویرایش کنید. اما ویرایش صدا سخت است. بنابراین اگر در دفتر خود فیلم می‌گیرید، مطمئن شوید که صدای ترافیک بیرون توسط میکروفون شما شنیده نمی‌شود.

نورپردازی: نور طبیعی در دوربین عالی به نظر می‌رسد. اما غیر قابل اعتماد است مطمئن شوید که مکان شما دارای چراغ‌هایی است که می‌توانید برای روزهای ابری یا بارانی از آن‌ها استفاده کنید.

Echo: سخت ترین کاری است که باید از یک صوت حذف کرد. اگر جایی هستید که صدا را با پژواک زیاد ضبط می‌کنید، مقداری مبلمان و فرش قرار دهید. اگر مشکل اکوی صدا حل نشد، از عایق صوتی حرفه‌ای استفاده کنید.

ویرایش برای Engagement

اکنون که ویدیوی شما گرفته شده است، مرحله بعدی ویرایش ویدیوی شماست.  علاوه بر موارد واضح (مانند تصحیح رنگ)، شما باید محتوای ویدیوی خود را ویرایش کنید تا تعامل را به حداکثر برسانید.

اینکه برای چه نوع تعاملی می‌خواهید ویرایش کنید بستگی به این دارد که ویدیوی شما در کجا به پایان می‌رسد.  برای اظهار نظر مشتری در صفحه فرود، تعامل به این صورت است که شخصی به عنوان سرنخ ثبت نام کند یا خرید کند.  اما برای یک ویدیوی IGTV، تعامل، لایک، بازدید و کامنت خواهد بود.

مهم نیست که در چه پلتفرمی هستید، چند اصل کلیدی وجود دارد که می‌توانید برای افزایش تعامل از آن‌ها استفاده کنید:

در حرکت بمانید: به سرعت بین هر نقطه، نکته، تکنیک یا مثال حرکت کنید. افراد آنلاین، دامنه توجه بسیار کوتاهی دارند. و اگر در یک چیز غرق شوید، مردم برای تماشای چیز دیگری کلیک می‌کنند.

از ترانزیشن‌ها و گرافیک‌ها استفاده کنید: وقتی از گرافیک ها، انیمیشن‌ها استفاده می‌شود، محتوای ویدیوی شما جذاب‌تر می‌شود.

از  CTAها استفاده کنید: کاری را که می‌خواهید کسی انجام دهد بسیار واضح بیان کنید. به عنوان مثال، در پایان هر یک از ویدیوهای ما، می‌گویم: حتما کانال YouTube ما را دنبال کنید.

در ویدئو فکر «فروش» نباشید: تولید محتوای ویدیویی که برای فروش محصول جدیدتان فروش مناسب باشد، در هیچ پلتفرمی کار نخواهد کرد. از این گذشته، هیچ کس برای دیدن یک بازار فروش به یوتیوب یا اینستاگرام نمی‌رود. بنابراین، اگر در مورد بازاریابی ویدیویی جدی هستید، هدف شماره ۱ ویدیوهای شما باید ارائه ارزش زیاد و بالا باشد.

بهینه‌سازی برای سئو

چه ویدیوی شما در یوتیوب (دومین موتور جستجوی بزرگ جهان) و چه در اینستاگرام پخش شود، بهینه‌سازی آن برای سئو بسیار مهم است.

اینکه دقیقاً چگونه ویدیوی خود را بهینه می‌کنید به پلتفرم بستگی دارد. اما به طور کلی، این نکات را رعایت کنید:

 • کلمات کلیدی محبوب را پیدا کنید: درست مانند گوگل، مردم از نوار جستجو برای یافتن ویدیوهایی که می‌خواهند تماشا کنند استفاده می‌کنند. از ابزارهایی مانند Google Keyword Planner برای یافتن عباراتی استفاده کنید که افراد از قبل برای یافتن ویدیوهای موضوع شما استفاده می‌کنند.
 • بهینه‌سازی عناوین: از آنجایی که عنوان شما کل ویدیوی شما را خلاصه می‌کند، پلتفرم‌های ویدیویی تاکید زیادی بر عباراتی دارند که به جستجو ختم می‌شوند. مهمترین کلمه کلیدی خود را در عنوان خود ذکر کنید.
 • از توضیحات و برچسب‌های غنی از کلمات کلیدی استفاده کنید: کلمات کلیدی را در قسمت توضیحات و برچسب قرار دهید.

به عنوان یک امتیاز، سئو ویدیوهایتان نه تنها به شما کمک می‌کند تا بازدیدهای بیشتری در  اینستاگرام، YouTube و غیره داشته باشید، بلکه می‌توانند به شما در رتبه‌بندی در گوگل نیز کمک کنند.

طبق SEMrush، ۸.۹۶ درصد از نتایج جستجوی گوگل حاوی یک ویدیو است.

مقالات مرتبط

بازنشر محتوای ویدیویی در سراسر پلتفرم‌ها

حتی با وجود اینکه هر پلتفرم ویدیویی الگوریتم خاص خود را دارد، همچنان می‌توانید برخی از محتوای ویدیوی خود را در پلتفرم‌های مختلف بازنشر دهید.

به عنوان مثال، ما چند وقت پیش یک ویدئو بعنوان بهترین نکات سئو در یوتیوب منتشر کردیم و می‌دانستیم که دنبال‌کنندگان در توییتر و لینکدین ارزش زیادی از آن ویدیو دریافت نخواهند کرد. همچنین می‌دانستیم که یک ویدیوی ۱۰ دقیقه‌ای در شبکه‌های اجتماعی جواب نمی‌دهد.

بنابراین ما یک تکنیک را از ویدیو بیرون کشیدیم و آن را به یک پست برای شبکه اجتماعی تبدیل کردیم. با وجود اینکه این یک محتوای تغییر کاربری بود، پست با استقبال خوبی روبرو شد.

سوالات متداول

5/5 - (34 امتیاز)

اشتراک گذاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مرور

مطالب مرتبط

برندسازی کلینیک پزشکی

برندسازی کلینیک پزشکی

برندینگ یکی از عناصر کلیدی در موفقیت هر سازمان و تجارت است، حتی در زمینه‌ی کلینیک‌های پزشکی. در این مقاله، به بررسی اهمیت و اجزای

فیجیتال مارکتینگ

بررسی فیجیتال مارکتینگ

آیا تا کنون کالایی را آنلاین خریده و انتخاب کرده‌اید که در فروشگاه آنرا تحویل بگیرید، یا یک کد QR را در فروشگاه اسکن کرده‌اید

پیمایش به بالا
بپرس
1
چت با ما
چت با eBgroup
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم؟