چطور درآمد آنلاین داشته باشیم؟

درآمد آنلاین

تا چندسال پیش برای بسیاری از افراد ، کسب درآمد آنلاین یک رویای مطلق است. اما اکنون اگر آنها بتوانند راهی برای کسب درآمد با یک وب سایت یا پلتفرم‌های آنلاین پیدا کنند، می‌توانند از شغل خود خارج شوند و روی کارآفرینی متمرکز شوند، تا زمان بیشتری را با خانواده خود بگذرانند و در نهایت کنترل زمان و زندگی را به دست خود بگیرند.

نکته قابل توجه این است که کسب درآمد آنلاین یک رویا نیست. بسیاری از افراد نزدیک به یک دهه است که بصورت آنلاین به درآمد رسیده و این کار را انجام داده‌اند.

مقدمه

همچنین هزاران نفر دیگر را می شناسم که با راه‌اندازی وب سایت‌ها ، دوره‌ها یا استراتژی‌های منحصر به فرد بازاریابی، به روش آنلاین درآمد خود را کسب می‌کنند.

خبر خوب ما این است که اکثر استراتژی‌های درآمد آنلاین چندان پیچیده نیستند، اما مانند هر کسب‌وکاری، درآمد آنلاین شما برای رشد به زمان نیاز دارد.

شما باید علاقه، زمان و انرژی لازم را برای به دست آوردن ایده خود از ابتدا تا انتها بصورت مداوم ادامه دهید.

در این راهنمای ایده، مزایا و معایب کسب درآمد آنلاین را بررسی می کنیم.


اگر نیاز به راه‌اندازی کسب و کار از ایده تا اجرا دارید می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید


در طول سالیان گذشته، علاقه به روش‌های سریع کسب درآمد آنلاین، در حال افزایش است. جادوی وب این است که یک کانال فروش قدرتمند، شبکه بازاریابی، و مرکز اجتماعی همه در یکجا جمع هستند. روش‌های خلاقانه زیادی برای کسب درآمد آنلاین به غیر از پر کردن نظرسنجی و فروش کالاهای مستعمل در بازار وجود دارد.

نکات مهم در کسب درآمد آنلاین

برای اینکه انتخاب بهترین راه‌های کسب درآمد آنلاین را آسان‌تر کنیم، به چند عامل کلیدی نگاه می‌کنیم:

نوع کسب و کار: آیا این ایده مبتنی بر محصول است یا خدمات یا توسط مخاطبان هدایت می شود.

تلاش: به چه مقدار زمان، مهارت یا تجربه برای این ایده نیاز دارید.

اهرم: چقدر موقعیت خوبی دارید تا ایده را به ایده ای پولساز تبدیل کنید که ارزش آن بدون نیاز به توجه مستقیم شما افزایش می یابد. یک ایده با اهرم بالا، معامله 1:1 زمان با پول نیست.

هزینه های راه اندازی: بودجه اولیه ای که برای راه اندازی ایده نیاز دارید.

پتانسیل سود: چه مقدار سود می توانید از ایده خود در سال انتظار داشته باشید.

کسب درآمد آنلاین
نکات کسب درآمد آنلاین

راه های کسب درآمد آنلاین

اگر می خواهید به صورت آنلاین درآمد کسب کنید و مطمئن نیستید از کجا شروع کنید ، در اینجا چندین ایده، مسیر و واقعی ترین استراتژی‎ها را برای شما در نظر گرفته‌ایم:

شماره 1: مشاوره آنلاین

یکی از راه‌های کسب درآمد آنلاین، مشاوره است. اگر در هر زمینه ای متخصص هستید، می‌توانید افرادی را پیدا کنید که نیازمند مشاوره درمورد اهداف شخصی یا شغلی خود هستند و برای این مشاوره هزینه پرداخت می‌نمایند.

ممکن است فکر کنید تخصص شما به اندازه کافی مهم نیست که به شرکت‌های بزرگ مشورت بدهید، اما می‌توانید لیست تخصص‌هایی که مردم برای آنها هزینه می کنند را ببینید.

یکی از همکاران ما نمونه خوبی از کسی است که در یک صنعت سخت مشاوره آنلاین دارد. ایشان پس از چند سال وبلاگ نویسی، چند برند با او تماس گرفتند و از او در زمینه شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی آنلاین مشاوره خواستند.

این همکار ما بسته به برنامه و کار خود، به طور متوسط ​​4 تا 6 مشاوره در سال انجام می‌دهد. بهترین قسمت هم نرخ ساعت کار برای ایشان است.

شماره 2: دوره‌های آنلاین

اگر مهارت خاصی دارید که می‌توانید به دیگران آموزش دهید ، شما باید یک دوره آنلاین را راه اندازی کنید و بصورت آنلاین بازاریابی کنید.

حتی می‌توانید ابتدا برگزاری دوره های آنلاین را از آشپزی گرفته تا بازاریابی یا حتی فریلنسری آموزش ببینید.

برای مثال ما دوره‌ای برای مشاوران مالی که می خواهند تخصص خود را بصورت آنلاین ارائه دهند برگزار می‌نمائیم.

بیشتر افراد دوره آنلاین خود را از طریق بسترهایی آنلاین برگزار میکنند. با این پلتفرم ها می‌توانید مطالب آموزش خود را بارگذاری کرده و به مدیریت مشتریان و پذیرش پرداخت بپردازید.

شماره 3: پادکست

راه دیگر برای کسب درآمد آنلاین، میزبانی پادکست آنلاین است. چندین مورد هستن که با اجرای پادکست از طریق وبلاگ شروع نموده و از این بستر برای پیدا کردن اسپانسرها و تبلیغ کنندگان جدید استفاده می‌کنند.

ما هم اولین اسپانسر خود را در پادکست پیدا کردیم و فهمیدم که حاضرند برای هر تبلیغ در پادکست رقمی را پرداخت کنند تا یک کلیپ کوتاه در ابتدای هر پادکست به مدت 90 روز درج کنیم.

مطالب مرتبط

تعداد زیادی از افراد در پادکست‌های خود بسیار فعال تر از ما هستند. نگاهی به کارآفرینان پادکست به بیاندازید. براساس جدیدترین گزارش‌ها درآمد این مدل بالغ بر 400000 دلار در مارس 2018 برای یک فرد حرفه‌ای بوده است.

نکته مهم در پیشبرد پادکست ، یافتن پلتفرم منسب شما، افزایش مخاطبان و سپس یافتن راه‌هایی برای کسب درآمد و ارتباط با حامیان مالی است.

این راه ساده‌ای برای کسب درآمد آنلاین نیست زیرا کارهای زیادی وجود دارد که به نوشتن، ضبط و ویرایش پادکست مربوط می‌شود، اما هنوز هم ارزش دارد که مورد توجه قرار گیرد.

شماره 4: فروش کتاب

صنعت چاپ فیزیکی بسیار سنگین است، امروزه می‌توانید تمام مراحل نوشتن، انتشار و بازاریابی کتاب را به صورت آنلاین انجام دهید.

وب سایت هایی هستند که به شما این امکان را می‌دهند تا بدون داشتن ناشر رسمی، کتاب خود را بارگذاری و چاپ کنید.

یک وبلاگ نویس فعال را که با ما همکاری دارد، وبلاگ موفقی دارد و توانسته چندین کتاب را بصورت آنلاین منتشر کند تا منبع مداوم درآمد منفعلی برای خود ایجاد کند.

اگر فکر می کنید می توانید کتابی بنویسید که مردم مایل به خرید آن باشند، این یک استراتژی هوشمند است و باید در نظر بگیرید زیرا هزینه های راه اندازی خیلی کم است و احتمالاً شما با یک رایانه و انتخاب کلمات سر و کار دارید.

شماره 5: نویسندگی

اگر مهارت نوشتن و استعداد خلاقیت دارید ، می‌توانید برای ایجاد محتوای آنلاین نیز هزینه دریافت کنید. ما بعنوان یک فعال در زمینه تولید محتوا می‌دانیم این جریان درآمد چقدر سودمند است.

یکی از همکاران ما نوشتن مطالب را از سال 91 آغاز کرده است و هنوز هم به طور پاره وقت برای تکمیل درآمد خود محتوا ایجاد می کند.

با گذشت زمان ، او توانسته نرخ خدمات خود را دو برابر و سه برابر کند و درنظر دارد تمام وقت خود را برای نوشتن بگذارد.

کلید نویسنده مستقل شدن، کشف یک پلتفرم ، ایجاد ارتباط با افرادی که تخصص شما را بخواهند و کیفیت 100 درصدی شما است.

شماره 6: ایجاد یک انجمن آنلاین

نکته آخر اینکه ، اگرچه استراتژی‌های کسب درآمد که می توانید دنبال کنید بسته به اهداف شما متفاوت است، اما می توانید با ایجاد یک انجمن آنلاین کسب درآمد کنید.

می‌توانید یک فروم آنلاین ایجاد کرده و افراد را برای عضویت در آن ترغیب کنید. حتی می‌توانید یک گروه فیسبوکی ایجاد کنید و از نفوذ خود در آنجا برای فروش و تبلیغ محصولات استفاده کنید.

شماره 7: dropshipping


dropshipping را حتماً در نظر بگیرید—هزینه‌های راه‌اندازی کم است و این یک راه محبوب برای کسب درآمد آنلاین برای مبتدیان و افراد حرفه‌ای است. Dropshipping یک مدل کسب و کار است که در آن محصولاتی را که می فروشید در انبار نگهداری نمی کنید. در عوض، وقتی مشتری چیزی از فروشگاه شما می‌خرد، شخص ثالث سفارش را انجام می‌دهد و برای شما ارسال می‌کند.

Dropshipper ها می توانند از آخرین مدل ها پول نقد کنند و محصولات پرطرفدار را بفروشند، یا دسته بندی های ثابت محصولات زیادی وجود دارد که فرصت های مشابهی را برای عملکرد خوب ارائه می دهند.

زمان راه اندازی: چند ساعت

تلاش برای شروع: بسیار آسان با دانش اندک تجارت الکترونیک.

زمان تا اولین پرداخت: به طور متوسط دو هفته تا یک ماه.

شماره 8: فروش محصولات دیجیتال

محصولات دیجیتال دارای برخی از بهترین حاشیه های سود هر محصولی هستند که می توانید بفروشید. هزینه های اولیه توسعه می تواند زیاد باشد، اما هزینه های متغیر فروش محصولات دیجیتال نسبتاً پایین است. هنگامی که رسانه یا نرم افزار ساخته می شود، تحویل آن به مشتریان بسیار گران نیست.

در هسته خود، یک محصول دیجیتالی دارایی نامشهودی است که می توانید آن را به طور مکرر بدون ذخیره مجدد موجودی بفروشید. آنها اغلب در فایل های قابل دانلود مانند PDF، افزونه یا سند تعاملی ارائه می شوند. این محصولات به منبع خوبی برای درآمد غیرفعال تبدیل شده‌اند که بسیاری از اینفلوئنسرهای حرفه‌ای برتر، وبلاگ نویسان یا نمادهای عمومی محصولات دیجیتالی مانند راهنماها، کتاب‌های الکترونیکی، قالب‌ها، یافته‌های تحقیقاتی، طرح‌ها و آموزش‌ها را منتشر می‌کنند.

بسیاری از سازندگان محصولات دیجیتالی تولید می کنند تا جریان درآمد دیگری را به کسب و کار اصلی خود اضافه کنند، خواه مشاوره، تحصیل یا عضویت. شما می توانید در توییتر و لینکدین حضور داشته باشید یا یک لیست مشترک ایمیل بسازید تا محصولات خود را تبلیغ کنید و فروش داشته باشید.

زمان راه اندازی: بسته به مدت زمان ایجاد محصول دیجیتال شما متفاوت است.

تلاش برای شروع: تلاش اولیه بالا برای ایجاد محصولات دیجیتالی که می خواهید بفروشید.

زمان تا اولین پرداخت: بستگی به پلتفرم تجارت الکترونیکی دارد که استفاده می‌کنید، اما پلتفرم‌هایی مانند Shopify پنج روز کاری طول می‌کشد تا پرداخت کنند.

شماره 9: فروش رسانه

رسانه یا مدیا اصطلاح گسترده‌ای است، اما اگر خالقی در بازار برای فروش موسیقی، ویدیو، هنر دیجیتال، خبرنامه‌های پولی، مجلات یا پادکست باشید، بهترین توصیف موجود است. به نظر می رسد رسانه ارتباط نزدیکی با محصولات دیجیتال دارد، اما تفاوت آن با رسانه این است که تمایل دارد به سمت سرمایه گذاری های خلاقانه سوق داده شود – برای مثال، نویسنده ای که اشتراک خبرنامه پولی را شروع می کند یا هنرمندی که یاد می گیرد چگونه هنر را آنلاین بفروشد.

بهترین بخش در مورد فروش رسانه این است که در بسیاری از مواقع، این روشی است که مردم می توانند خود را به صورت آنلاین بیان کنند. هنرمندان و سازندگانی که در گذشته به شبکه‌ها، گالری‌ها یا روابط عمومی دسترسی نداشتند، اکنون می‌توانند با انجام کاری که دوست دارند، برند بسازند، طرفداران خود را افزایش دهند و درآمد آنلاین داشته باشند.

زمان راه اندازی: بسته به مدت زمانی که برای ایجاد قطعه رسانه شما طول می کشد، متفاوت است.

تلاش برای شروع: زیاد.

زمان تا اولین پرداخت: بسته به پلت فرم تجارت الکترونیکی که برای فروش رسانه خود استفاده می کنید متفاوت است.

آنچه باید بدانیم:

قوانین صدور مجوز، اگر می خواهید مجوز کار خود را صادر کنید یا از آثار دارای مجوز در قطعات خود استفاده کنید.

الزامات: یک پلت فرم آنلاین برای فروش رسانه شما.

شماره 10: اینفلوئنسر شوید

اینفلوئنسر مارکتینگ یک کانال بازاریابی محبوب برای برندهای بزرگ و کوچک هستند، به طوری که 68 درصد از بازاریابان آمریکایی در شرکت‌هایی با بیش از 100 کارمند در سال 2021 با آنها کار می‌کنند. اگر دیگران می توانند اینفلوئنسر شوند، شما نیز می‌توانید.

برای تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر، به دنبال کننده ای درگیر نیاز دارید. امروزه اینفلوئنسرها نیازی به داشتن میلیون ها فالوور ندارند. فرصت هایی برای تبدیل شدن به یک نانو اینفلوئنسر یا میکرو اینفلوئنسر وجود دارد که به ترتیب اکانت هایی با حداکثر 10000 و 50000 فالوور هستند.

دو پلتفرم بزرگ برای این کار یوتیوب و اینستاگرام هستند. برخی از محبوب ترین اینفلوئنسرها از طریق این پلتفرم ها مانند اینستاگرام به شهرت رسیدند.

هنگامی که یک فالوور دارید، می توانید به عنوان یک تأثیرگذار از چندین راه درآمد کسب کنید:

 • هزینه پست های حمایت شده
 • در کنفرانس ها صحبت کنید
 • محصولات را در فروشگاه اینترنتی خود بفروشید
 • تبدیل به یک وابسته
 • فروش تبلیغات
 • سفیر برند شوید
 • نوشتن یک کتاب

زمان راه اندازی: متفاوت است، اما به طور کلی، حدود سه تا چهار ماه است.

تلاش برای شروع: زیاد.

زمان تا اولین پرداخت: بسته به نحوه کسب درآمد از وضعیت اینفلوئنسر خود متفاوت است.

آنچه باید بدانیم:

 • تعداد فالوورهایی که دارید به اندازه تعداد فالوورهای درگیر مهم نیست.
 • TikTok داغترین پلتفرم شبکه اجتماعی است که تأثیرگذاران را جذب می کند.
 • از چندین راه برای کسب درآمد از وضعیت اینفلوئنسر خود استفاده کنید.

الزامات:

 • آگاهی از نحوه تعامل و ایجاد اعتماد با مخاطبان.
 • یک داشبورد خاص

نکته آخر

تعداد زیادی از راه های کسب درآمد آنلاین وجود دارد و مواردی که ما اینجا گفتیم فقط نوک کوه یخ است. اگر وقت ، اشتیاق و حداقل مهارت خلاقانه را دارید و با اختصاص زمان کافی ، می‌توانید یک جریان درآمد آنلاین ایجاد کنید.

پس فقط راه‌های ما را برای این کار در نظر نگیرید، شما هزاران داستان موفقیت در ادامه راه پیدا خواهید کرد که می توانید از آنها برای کسب درآمد آنلاین استفاده کنید.

یک روز حتی می‌توانید داستان موفقیت خود را بنویسید. اما اگر شروع نکنید هرگز نمی‌توانید، پس سعی کنید.

5/5 - (36 امتیاز)

اشتراک گذاری

7 دیدگاه دربارهٔ «چطور درآمد آنلاین داشته باشیم؟»

 1. ویروس کرونا باعث شد بیشتر کسب و کارها برای درآمد بیشتر وارد کسب وکار آنلاین بشوند.

 2. حمید رضا

  ممنون از وقتی که گذاشتید و به سوالاتم به صورت آنلاین جواب دادید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مرور

مطالب مرتبط

برندسازی کلینیک پزشکی

برندسازی کلینیک پزشکی

برندینگ یکی از عناصر کلیدی در موفقیت هر سازمان و تجارت است، حتی در زمینه‌ی کلینیک‌های پزشکی. در این مقاله، به بررسی اهمیت و اجزای

فیجیتال مارکتینگ

بررسی فیجیتال مارکتینگ

آیا تا کنون کالایی را آنلاین خریده و انتخاب کرده‌اید که در فروشگاه آنرا تحویل بگیرید، یا یک کد QR را در فروشگاه اسکن کرده‌اید

پیمایش به بالا
بپرس
1
چت با ما
چت با eBgroup
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم؟