4 مرحله اصلی طراحی سایت چیست؟

4 مرحله طراحی سایت
4 مرحله طراحی سایت

در این مقاله با 4 مرحله اصلی طراحی سایت آشنا می‌شوید و به سوالات زیر پاسخ می‌دهیم:

  • چرا برنامه ریزی وب سایت مهم است؟
  • چگونه باید پایه و اساس وب سایت را درست بگذارید؟
  • چه زمانی به سایت خود محتوا اضافه کنید؟
  • چه زمانی یک وب سایت آماده راه اندازی است؟
  • بعد از راه اندازی یک وب سایت چه اتفاقی می افتد؟

طراحی سایت دیگر مانند گذشته سخت نیست. با استفاده از فناوری‌ها و ابزارهای مدرن امروزی، برای طراحی یک سایت عالی، حتی نیازی به متخصص برنامه‌نویسی ندارید.

اما برای به دست آوردن بهترین نتایج، باید هر مرحله از فرآیند طراحی سایت را درست برنامه‌ریزی کنید تا مطمئن شوید که همه چیز همان‌طور که باید کار می‌کند و به نظر می‌رسد. طراحان وب معمولاً فرآیند طراحی سایت را به چهار مرحله جدا تقسیم می‌کنند. این کار به سازماندهی همه موارد کمک می‌کند و به شما امکان می‌دهد سایت خود را به درستی بسازید، تا همه چیز عالی به نظر برسد.

چرا برنامه ریزی و چیدمان قبل از طراحی سایت مهم است؟

هنگام طراحی یک وب سایت، معمولاً وسوسه انگیز می‌شوید که فقط یک قالب قرار دهید و بلافاصله شروع به انتشار محتوای خود کنید. این یک اشتباه رایج است که اغلب طراحان مبتدی سایت مرتکب می شوند، عمدتاً به این دلیل که امروزه اکثر سایت ها با استفاده از ابزارهای کاربردی طراحی وب سایت ساخته می شوند.

شاید این ابزارها طراحی یک سایت را آسان تر می کنند، اما همیشه باید این چهار مرحله را حتی در هنگام استفاده از ابزارها دنبال کنید. این کار کمک می کند تا سایت شما به درستی کار کند و به شکلی که می خواهید به نظر برسد و به راحتی در آینده به روز شود.

مرحله 1: معماری | چیدمان

معماری و طرح کلی سایت به عنوان پایه و اساس عمل می کند. در این مرحله باید مراحل زیر را انجام دهید:

  • انتخاب نام و ثبت دامنه
  • تحقیق و انتخاب بهترین هاست وب
  • انتخاب یک ابزار یا پلتفرم طراحی وب سایت (در صورت استفاده از یکی)
  • برنامه ریزی برای چیدمان سایت

وقت گذاشتن برای انجام این موارد اساسی به شما کمک می کند تا از مشکلات بعدی جلوگیری کنید. به عنوان مثال، هنگامی که دامنه و هاست سایت مناسب را در اختیار دارید، تا سال‌های آینده دیگر نگران آن ها نخواهید بود.

تصمیم گیری در مورد اینکه چگونه سایت خود را بسازید نیز برای مدت طولانی تاثیر زیادی خواهد داشت. به عنوان مثال، اگر تصمیم دارید که سایت خود را با استفاده از وردپرس طراحی کنید، نباید در آینده به سیستم دیگری بروید مگر اینکه کاملاً ضروری باشد.

چیدمان طرح نیزکمی متفاوت از مراحل دیگر است. برنامه ریزی چیدمان، که شامل مواردی مانند انواع منوها، قرار دادن ستون ها و سایر موارد مشابه است، مستقیماً بر بقیه فرآیند تأثیر می گذارد. شاید در آینده چیدمان خود را تغییر دهید، اما این چیزی نیست که بخواهید به طور منظم انجام دهید.

مرحله 2: تولید محتوا | سئو | نویگیشن

از نظر فنی، مرحله 2 هیچگاه به پایان نمی رسد. شما همیشه روی تولید محتوای جدید کار می‌کنید، سئوی خود را اصلاح می‌کنید و باید مطمئن می‌شوید که سایت شما به راحتی قابل پیمایش است.

در ابتدای راه فقط باید محتوای اولیه خود را تولید کنید. چه سایت شما مملو از محتوای نوشته شده، تصاویر، ویدیوها یا چیزهای دیگر باشد، باید مطمئن شوید که از همان ابتدا چیزهای زیادی در آنجا دارید تا بینندگان از آن لذت ببرند.

سئو بسیار مهم است. این کار شامل مواردی مانند اطمینان از پر شدن برچسب های درست در سایت، استفاده از استراتژی های لینک سازی مناسب و موارد دیگر است. از آنجایی که گوگل و سایر موتورهای جستجو همیشه الگوریتم های خود را تغییر می دهند، باید مطمئن شوید که استراتژی سئوی خود را همیشه به روز نگه می دارید.

در نهایت، ناوبری سایت شما. شما منوهای اولیه خود را در مرحله 1 تنظیم کرده اید، باید مطمئن شوید که لینک‌ها در سایت شما کامل شده اند تا بازدیدکنندگان بتوانند به راحتی آنچه را که نیاز دارند پیدا کنند. این کار شامل تنظیم دسته بندی های مختلفی است که استفاده می کنید و در صورت لزوم پیوندهایی را در محتوای خود اضافه کنید.

مرحله 3: گرافیک | رنگ ها | مدیا

در مرحله بعد، تمام «موارد اضافی» را که یک سایت را خوب جلوه می دهند، باید اضافه کنید. به عنوان مثال، گرافیک سایت شما شامل مواردی مانند نمادهای منو، تصاویر پشتیبانی کننده و موارد دیگر است. شما همچنین باید در این مرحله رنگ بندی کلی سایت خود را انتخاب کنید. انتخاب رنگ‌ها و گرافیک‌های مناسب تأثیر زیادی بر مدت زمانی که بازدیدکنندگان می‌خواهند در سایت شما بمانند می‌گذارد، پس حتماً این مرحله را جدی بگیرید.

هر صفحه در سایت شما باید به گونه ای طراحی شود که به راحتی قابل پیگیری باشد و به بازدیدکنندگان احساس تداوم بدهد. این را می توان با مواردی مانند پشتیبانی از فیلم ها یا تصاویر در یک مکان، یک قالب متن استاندارد و موارد دیگر پشتیبانی کرد.

مرحله 4: راه اندازی | تجزیه و تحلیل | بازنگری

هنگامی که از ظاهر سایت خود از سه مرحله اول راضی شدید، وقت آن است که آن را برای عموم راه اندازی کنید. البته اینجاست که کار واقعی برای سایت شما شروع می شود. شما باید داده های تحلیلی را از هر جنبه ای از سایت خود جمع آوری کنید و از آن برای انجام تنظیمات و بازنگری صفحه خود به طور منظم استفاده کنید. همه اینها علاوه بر اضافه کردن منظم محتوای جدید به صفحه است تا بازدیدکنندگان همیشه دلایلی برای بازگشت مجدد داشته باشند.

از بسیاری جهات، بازنگری های مداوم سایت شما با گذراندن هر یک از سه مرحله اول به طور مکرر انجام می شود، به خصوص مرحله 2. شما همیشه باید روی افزودن چیزهای جدید به سایت خود کار کنید، ویژگی های جدید را امتحان کنید، و ببینید چه چیزی بهترین کار را می کند.


خدمات طراحی سایت

سرویس طراحی سایت یکی از سرویس‌های شرکت ebgroup است. طراحی سایت فروشگاهی، شرکتی، شخصی تنها چند مورد از خدمات طراحی سایت ebgroup است که با وردپرس یا اختصاصی؛ سایت طراحی می‌شود.

چگونه اهداف طراحی سایت خود را تعیین کنیم؟

با برنامه ریزی صحیح، طراحی یک وب سایت دشوار نیست. حتی اگر تجربه ای در زمینه طراحی سایت ندارید، می توانید یک وب سایت کاربردی طراحی کنید که بتواند تمام اهداف شما را برآورده کند.

با این حال، ابتدا باید بدانید که برای رسیدن به آنها چه اهدافی دارید. حتی ممکن است فرآیند شناسایی اهداف خود را “مرحله 0” بنامید زیرا باید قبل از برداشتن هر مرحله واقعی در فرآیند طراحی وب انجام شود.

اهداف طراحی سایت

این مرحله بسیار مهم است زیرا اهداف سایت شما تأثیر مستقیمی بر نحوه طراحی آن دارد. به عنوان مثال، اگر می خواهید وب سایت شما به سادگی مکان، ساعات کاری و اطلاعات تماس را برای مشتریان بالقوه کسب و کار شما ارائه دهد، یک صفحه ساده به خوبی کار می کند.

اما، اگر هدف شما طراحی یک سایت فروشگاهی یا بازار تجارت الکترونیک برای تولید فروش آنلاین است، طرح، محتوا و هر چیز دیگری کاملاً متفاوت است. اهداف مختلفی می تواند برای یک وب سایت وجود داشته باشد و هر کدام رویکرد متفاوتی را می طلبد.

نتیجه

وقت بگذارید و درباره آنچه می خواهید سایتتان انجام دهد فکر کنید. هنگامی که همه چیز را در ذهن دارید، شروع به کار در مرحله 1 کنید و از هر مرحله عبور کنید. همانقدر که تفکر و برنامه ریزی ضروری است، اقدام هم مهم است.

با دنبال کردن این 4 مرحله اصلی طراحی سایت، می توانید اطمینان حاصل کنید که در حال حرکت به سمت هدف خود برای عملیاتی کردن یک وب سایت موفق هستید.

5/5 - (8 امتیاز)

اشتراک گذاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مرور

مطالب مرتبط

برندسازی کلینیک پزشکی

برندسازی کلینیک پزشکی

برندینگ یکی از عناصر کلیدی در موفقیت هر سازمان و تجارت است، حتی در زمینه‌ی کلینیک‌های پزشکی. در این مقاله، به بررسی اهمیت و اجزای

فیجیتال مارکتینگ

بررسی فیجیتال مارکتینگ

آیا تا کنون کالایی را آنلاین خریده و انتخاب کرده‌اید که در فروشگاه آنرا تحویل بگیرید، یا یک کد QR را در فروشگاه اسکن کرده‌اید

پیمایش به بالا
بپرس
1
چت با ما
چت با eBgroup
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم؟