طراحی اختصاصی سایت چیست

خیلی از تبلیغاتی که در زمینه طراحی سایت داده می شود عمدتا با این جمله شروع می شود که گروه ما سایت شما را بصورت اختصاصی طراحی می کند! خب منظور از این جمله چیست؟ یا بطور کل برای راه اندازی یک سایت بصورت اختصاصی از چه مسیری باید جلو برویم!!

توجه کنید برای طراحی وب سایت های پویا یا باید از سیستم های مدیریت محتوا یا به اختصار cms استفاده کنیم یا سایت را به شکل اختصاصی طراحی کنیم.در ادامه به معرفی این دو حالت و مزایا و معایب آن خواهیم پرداخت.

سایت های مدیریت محتوا (cms)

از مزایای این وب سایت ها شکیل بودن.نزدیک بودن به ایده مشتری. قابل توسعه یافتن و از همه مهم تر ارزانی وهزینه کم این نوع سایت ها می باشد که برای سفارش هایی که مشتری انتظارات خاصی از سایت ندارد پیشنهاد می شود نکته مهم در این زمینه نوع پیاده سازی سیستم های مدیریت محتوا می باشد که شرکت هاعمدتا از قالب های اختصاصی یا قالبهای سفارشی استفاده میکند.

اما در مقابل نکته منفی این سیستم ها مساله خواست و نیاز مشتری می باشد که با توجه به محدودیت cms در ارائه آن. برای پیاده سازی ایده های جدید و درخواست های خاص (مثل پیاده سازی موتور جستجوگر) این نوع سیستم توصیه نمی شود.

سایت های اختصاصی از پایه

همانطور که از نام این وب سایت ها مشخص است این نوع وب سایت ها از همان اول بر پایه نیاز مشتری چه از لحاظ گرافیکی و چه از نظر پیاده سازی پی ریزی می شود.نکته مدنظر در پیاده سازی وب سایت های اختصاصی استفاده نکردن از cms میباشد یعنی تمام سایت از اول بصورت اختصاصی برای مشتری برنامه نویسی میشود آنچه مشخص است با توجه به گستردگی کار تهیه این نوع سایتها کار یک نفر یا دو نفر به تنهایی نمی باشد!

و حتما باید از افراد کار کشته و تیمی برای پیاده سازی استفاده نمود. مزایای این سایت ها اختصاصی بودن و تناسب 99 درصدی با نوع نیاز مشتری از هر لحاظ می یاشد و تنها نکته منفی این نوع در این است که با توجه به استفاده از تعداد نفرات بالا و صرف وقت و هزینه زیاد برای شرکت تهیه کننده بالطبع مشتری هزینه بیشتری  برای داشتن این نوع سیستم ها باید بپردازد که صد البته در صورت داشتن ایده نو برگشت چند ده برابری آن برای مشتری اتفاق می افتد. اکثر سایت های پردرآمد از طراحی های  اختصاصی استفاده میکنند.

با توجه به استفاده از برنامه نویسان شرکت ها برای پیاده سازی این نوع سیستم ها از این شکل استفاده میکند که پس از برگزاری جلسه با کارفرما فرم شماتیک و پروپوزال اصلی سایت مشخص می شود سپس با استفاده از مشاوره های تخصصی بهترین گرافیک و شکل ظاهری با توجه به نیاز کارفرما و طبق روانشناسی رنگ ها انتخاب می شود. سپس طی زمان مورد توافق کار پیاده سازی وب سایت طبق پروپزال قبلی شروع می شود.این زمان از 50 روز کاری تا 90 روز کاری متغیر می باشد و در آخر پس از تحویل سایت فاز پشتیبانی شرکت ها شروع میشود.

بسته به نوع سیاست ها در استفاده از بهترین ها در هر بخش برای طراحی یک وب سایت اختصاصی، معمولا از سیستم چینش نفرات بصورت لایه ای استفاده می گردد که شامل حداقل 10 نفر متخصص و افراد با تجربه مثل سرپرست، مدیر پروژه،کد نویس،گرافیست،سئو کار، مشاور تجارت الکترونیک و…می باشد .

منبه: سایت پدیده

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *