ماتریس ترند طراحی کسب و کار

ماتریس ترند: یک دید کلی برای روندهای مربوط به کسب و کار است.

قبل از اینکه ما واقعاً توصیه های خود را با تمرکز بر روی اطلاعات مصرف کننده شروع کنیم، که همیشه در هسته اصلی کار ما است و قبل از آنکه حتی برای این موضوع اقدام به ایجاد سکوهای نوآوری یا اطلاعات کنیم، همیشه سعی کنیم که بدانیم چه روندهایی در صنعت تأثیر گذار است.

ماتریس ترند نمایش خوبی از بالا به روندهای اصلی تأثیرگذار بر صنعت است.

ماتریس ترند طبقه بندی نحوه تاثیر روندها در صنعت و ارتباط آنها با یکدیگر است. این اساساً ماتریسی است که در آن طرف عمودی، گرایش های کلان ماکرو را مشخص می کند و معمولاً مربوط به فناوری، صنعت، مردم ، دولت و فرهنگ می‌باشد و در سمت افقی، ما به تعدادی از ابعاد زیر توجه می کنیم.

صنعت:

این بعد را می توان نمایشی از گذشته / حال / آینده کوچک کرد – قبلاً چه چیزی بوده است ، اکنون چیست و چه چیزی انتظار می رود باشد – یا ما می توانیم به تعدادی از عناصر مؤثر بر صنعت مان نگاه کنیم. ، به عنوان مثال: ابزارها، خدمات، تجربیات، منابع تحقیق و اطلاعات.

وقتی ساختار ماتریس ترند برای هر یک از تقاطع ها بین روند و جنبه ها ساخته شد، سعی می کنیم بهترین منابع را برای جمع آوری داده ها روی سلول شناسایی کنیم: این موارد کامل است اما محدود به اینها نیز نمی‌شود، تحقیقات ، مصاحبه های ترانسمیتر، یا گزارش / مقاله خبرگان هم شامل می‌گردد.

هر سلول معمولاً در چند سطر خلاصه می شود، مچنین باید تشخیص دهیم که روند رو به رشد، پایدار است یا پایین می آید. به عنوان مثال، در صنعت نوشیدنی قطعاً به دنبال تأثیر نوشیدنی‌های سننتی بر صنعت روستایی هستیم. ما تعیین می کنیم که روند رو به رشد، پایدار است یا رو به پایین است و در حال بررسی این هستیم که سازگاری اجتماعی چگونه این روند را هدایت می کند.

در اصل ، ما در تلاش هستیم تا اهداف مختلف مصرف کننده را در صعود، شتاب و سوختن برخی از روندها در مقایسه با سایر روندها مشخص کنیم.

سپس ماتریس را با هر روند مربوط پر می کنیم. بنابراین، ما می‌بایست تحقیق و مصاحبه ها را انجام دهیم، چه این تحقیق روی میز باشد یا تحقیقات بانک اطلاعاتی (بستگی به آنچه در مورد آن صحبت می کنیم) دارد ، و سپس آن را پر می کنیم.

سعی می کنیم پیوندی بین هر یک از سلول‌ها که یک تقاطع روند کلان و یک جنبه و سایر سلول‌های مجاور یا غیر مجاور است را شناسایی کنیم که در واقع می تواند روی خود سلول‌ها تأثیر بگذارد. بنابراین، به عبارت دیگر، ما تعیین می کنیم که آیا یک جنبه خاص مصرف کننده خدمات فناوری توسط جنبه اجتماعی – فرهنگی هدایت می شود یا برعکس، البته جنبه اجتماعی نوظهور توسط فرصت‌های فناوری هدایت شود.

آخرین مرحله ، قدم به عقب و شناسایی روابط و گرفتن بینش است. این کار با بررسی اینکه پوشش‌های احتمالی روی ماتریس، روندهای رو به رشد، پایدار، و روندهای آینده، گذشته در مقابل حال و یا اینکه چگونه روندهای کلان بر بخش‌های مختلف صنعت تأثیر می گذارد ، انجام می شود.

در پایان ، ماتریس ترند نه تنها به سازماندهی یک بررسی از روندها کمک می کند، بلکه به شناسایی اتصالات و جهت های ممکن را که می توان از آنها جستجو کرد، رسیدگی می کند.

امتیاز شما post

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مرور

مطالب مرتبط

تبلیغات کلیکی یا سئو

چطور باید به جای سئو تبلیغات کلیکی یا پولی انجام بدیم؟

چگونه به یک کسب و کار پیشنهاد کنیم به جای سئو، تبلیغات کلیکی یا پولی انجام دهد؟ آیا واقعاً نیازی به انتخاب یکی از اینها به جای دیگری برای بازگشت سریعتر سرمایه هست؟ ما در این مطلب به این سوالات پاسخ خواهیم داد. امروزه سئو خیلی شناخته شده تر است،

طراحی سایت با هوش مصنوعی

نقش هوش مصنوعی در طراحی سایت

طراحی سایت یکی از اصلی‌ترین عناصر حضور آنلاین هر سازمانی است. با توجه به این که وب‌سایت‌ها برای بیان نظر، ارائه خدمات، فروش کالا و خدمات و بسیاری از کاربردهای دیگر در دنیای اینترنت بکار می‌روند، ایجاد یک سایت موفق یکی از اولویت‌های کسب و کارها است. با توسعه فناوری‌های

افزایش مشتری کلینیک زیبایی

راه های جذب مشتری کلینیک زیبایی

کلینیک های زیبایی به عنوان مراکزی که به افراد کمک می کنند تا زیبایی و جذابیت خود را افزایش دهند، برای جذب مشتریان بسیاری از فرصت ها را دارند. با این حال، به دلیل رقابت شدید در این صنعت، کسب و کارهای موفق باید راه هایی را برای جذب مشتری

برنامه ریزی شبکه های اجتماعی

برنامه ریزی شبکه های اجتماعی: چگونه برای یک فصل خود برنامه ریزی کنیم؟

برای محتوای شبکه های اجتماعی خود به کمک نیاز دارید؟ در این مقاله، یک مدل برنامه ریزی شبکه های اجتماعی در Google Sheets، به همراه چند نکته مفید را توضیح می دهیم. به نظر می‌رسد برنامه ریزی محتوای شبکه‌های اجتماعی برای بسیاری از بازاریابان و صاحبان کسب‌وکار منطقه‌ای چالش برانگیز

بپرس
1
چت با ما
چت با eBgroup
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم؟