چک لیست سئو هنگام طراحی مجدد سایت

سئو و طراحیی مجدد سایت

درخواست طراحی مجدد سایت ها بسیار زیاد شده است. طبق گزارش Adobe، فروش B2C آنلاین 183 میلیارد دلار افزایش یافته است. و طبق گفته موسسه McKinsey & Company، نزدیک به 80 درصد از تصمیم گیرندگان B2B طرفدار خرید چند کاناله هستند.

مقدمه

شرکت‌ها در حال تغییر استراتژی‌های تجاری خود هستند تا خدمات اینترنتی مانند BOPIS (خرید آنلاین و تحویل در فروشگاه) شوند. برای جبران افت نمایشگاه ها و جلسات حضوری، آنها همچنین وب سایت های خود را با فیلم ها، عکس ها و اطلاعات جدید به روز می کنند.

نتیجه همه اینها افزایش درخواست ها برای طراحی مجدد سایت ها است. طراحی مجدد وب سایت فرصتی برای بهبود بازاریابی دیجیتال، نرخ تبدیل و سئو است.

این می تواند یک تراژدی برای صاحبان کسب و کار باشد. چندین عنصر، از جمله کد و صفحات، در طول طراحی مجدد سایت تغییر می کنند. اگر این فرآیند به درستی مدیریت نشود، ممکن است به سئو وب سایت و رشد طولانی مدت آن آسیب برساند. با این حال، طراحی مجدد یک وب سایت نیز در صورت انجام صحیح می تواند سئوی شما را تقویت کند.

اگر یکی از اهداف شما در طراحی مجدد وب سایت افزایش ترافیک و تبدیل است، باید حتما سئو را به عنوان یک فرآیند ضروری در نظر بگیرید. با این حال، تیم سئو معمولاً خیلی دیر به پروژه می پیوندد. به دست آوردن رتبه، ترافیک و تبدیل‌های ارگانیک در چنین شرایطی سخت می‌شوند. بنابراین، ممکن است برای بازگرداندن آسیب سئو به یک سرمایه گذاری مناسب نیاز داشته باشید.

بیایید به همه چیزهایی که باید هنگام طراحی مجدد یک وب سایت بدون آسیب رساندن به سئو توجه داشته باشید نگاهی بیاندازیم و اطمینان حاصل کنیم که ترافیک فعلی و رتبه بندی موتورهای جستجو خود را حفظ کرده و افزایش می دهید.

ارتباط بین سئو و طراحی مجدد سایت

حتی اگر یک وب سایت با یکی از بهترین طراحی های جهان ایجاد کنید، اگر سایت ضعیف سئو شده باشد، هیچ کس از آن بازدید نخواهد کرد. به همین دلیل، سئو برای طراحی مجدد وب سایت بسیار مهم است.

هدف کمپین سئو کسب رتبه بالای صفحات استراتژیک یک وب سایت در گوگل برای جستجوهای معنی دار است. هنگام تعیین رتبه یک صفحه وب، الگوریتم گوگل طیف گسترده ای از متغیرها، از جمله کیفیت محتوا، ارتباط و کیفیت تصاویر، لینک های ورودی، کاربر پسند بودن، و ابرداده ها را در نظر می گیرد.

فرض کنید طراحی مجدد وب سایت شما به سئو توجه نکند و URL ها را تغییر داده یا حذف کند. در این صورت، نتایج شما برای آن صفحه ممکن است از گوگل حذف شوند.

اگر رتبه های موجود، ارزش لینک یا ترافیک خود را از دست بدهند، دیگر نباید ماه ها را صرف بازیابی یا بازسازی کنید.


خدمات طراحی سایت

سرویس طراحی سایت یکی از سرویس‌های شرکت ebgroup است. طراحی سایت فروشگاهی، شرکتی، شخصی تنها چند مورد از خدمات طراحی سایت ebgroup است که با وردپرس یا اختصاصی؛ سایت طراحی می‌شود.

بهبود سئو در هنگام طراحی مجدد وب سایت

سه عنصر ضروری برای حفظ (و در حالت ایده آل، افزایش) رتبه بندی و ترافیک ارگانیک شما در طول طراحی مجدد موارد زیر است:

شناخت وضع موجود سایت

اگر استراتژی‌های سئو را مدیریت می‌کنید، در حالت ایده‌آل باید درک خوبی از آنچه در حال حاضر انجام می‌شود، از جمله صفحاتی که ترافیک ارگانیک تولید می‌کنند، کلمات کلیدی و مضامینی که رتبه‌بندی می‌شوند و غیره. در طراحی مجدد وب سایت

شناخت مشکلات رایج سایت

طراحی مجدد یک وب سایت می تواند به دلایل مختلفی از جمله ترافیک و تولید سرنخ و همچنین برندسازی و فناوری انجام شود. در طول طراحی مجدد سایت، موارد زیر اغلب می توانند تغییر یابند یا مشکلاتی ایجاد کنند:

 • می توانید مطالب اضافه را حذف کنید.
 • محتوا را می توان تغییر داد و کمتر مرتبط شد
 • محتوا ممکن است به سلسله مراتب وب سایت منتقل شود
 • URL ها می توانند تغییر کنند
 • می توان محتوای جدید اضافه کرد
 • مشکلات فنی ممکن است ظاهر شود
 • معماری لینک داخلی ممکن است تغییر کند
 • نام دامنه می تواند تغییر کند

هر یک از این عوامل بالا می تواند به ترافیک و رتبه بندی ارگانیک شما آسیب برساند.

شناسایی علت اصلی مشکلات زمانی چالش برانگیزتر می شود که چندین متغیر تغییر کرده باشند، مانند زمانی که محتوا تغییر می کند و به یک URL دیگر منتقل می شود.

بعد از طراحی مجدد چه چیزی تفاوت خواهد کرد؟

دانستن اینکه چه چیزی خوب کار می کند و چه چیزی ممکن است اشتباه باشد، شما را قادر می سازد تا اهداف سایت جدید را بررسی کنید. دو هدف اصلی این است:

 1. حافظت از رتبه موتورهای جستجو و ترافیک موجود.
 2. برای افزایش ترافیک و رتبه.

برای یک سناریوی خوب، شما یک نقشه سایت کامل برای وب سایت جدید خواهید داشت که می توانید آن را با نمونه فعلی مقایسه کنید و از آن برای ایجاد نقشه هایی برای حرکات URL استفاده کنید.

نحوه طراحی مجدد سایت بدون از دست رفتن تلاش های سئو

سایت قدیمی خود را بررسی کنید

اولین کاری که باید انجام دهید این است که یک بررسی جامع از وب سایت قدیمی خود انجام دهید. هدف شناسایی تمام مؤلفه های حیاتی وب سایت است که منجر به ایجاد سرنخ، ترافیک و سود برای شرکت شما شده است.

این کار باعث می شود که صفحات مهم در طول طراحی مجدد در جای خود قرار گیرند یا آسیب نبینند.

ممیزی ممکن است بخش هایی از وب سایت شما را نشان دهد که خراب شده یا به تجربیات کاربران آسیب می رساند. اطمینان حاصل کنید که عناصری که در ممیزی شما یافت می شوند در طول فرآیند طراحی مجدد مورد بررسی قرار می گیرند و به سایت جدید منتقل نمی شوند.

وب سایت فعلی شما ممکن است تعدادی از مشکلات رایج سئو داشته باشد، اینها شامل:

 • عناوین اضافی صفحه یا حذف شده
 • بیش از عناوین صفحات 512 پیکسلی
 • عناوین صفحات کمتر از 200 پیکسل
 • عدم وجود تگ H1
 • برچسب های اضافی H1
 • چندین تگ H1
 • توضیحات متا ناکافی
 • توضیحات متا همپوشانی
 • فراداده 923 پیکسل
 • متعارف سازی
 • لینک های داخلی و خارجی معیوب

تنظیم تغییر مسیرهای 301

ایجاد تغییر مسیر 301 بین URL های قدیمی و جدید گام بعدی است.

به عنوان مثال، فرض کنید وب سایت قبلی شما دارای یک صفحه “درباره ما” با URL “www.xyzwebsite.com/about-us.html” است. اگر در حین طراحی مجدد، طراح سایت شما URL را به “www.xyzwebsite.com/aboutus.html” تغییر داد، ترجیحاً تغییر مسیرهای 301 مناسب را تنظیم کنید تا هر دو URL کار کنند و مزایای سئو را از دست ندهید.

اجرای نادرست باعث می شود ارور 404 ایجاد و صفحه وب توسط موتور جستجو پیدا نشوند. با استفاده از تغییر مسیرهای 301، URL قبلی را به آدرس به روز شده هدایت کنید. به این صورت است که به موتور جستجو اطلاع می دهید که URL تغییر کرده است. گوگل ارزش کار سئو قبلی شما را کم نخواهد کرد.

اگر بلد نیستید باید بدانید که چگونه تغییر مسیرهای 301 را به صورت دستی در وردپرس اضافه کنید. در این صورت، می‌توانید افزونه‌های تغییر مسیر را بررسی کنید.

این یک اقدام حیاتی است و باید بدون مشکل انجام شود.

بک لینک ها را به روز کنید

بهترین بک لینک ها و وب سایت های مولد ترافیک خود را با استفاده از ابزارهای شاخص لینک استاندارد تجزیه و تحلیل کنید. همچنین می توانید از یک چک کننده بک لینک رایگان برای بررسی همه بک لینک ها استفاده کنید. هنگامی که لیست تهیه کردید، با مدیران وب سایت تماس بگیرید تا در صورت امکان آنها را به روز کنید. در مورد این موضوع استرس نداشته باشید زیرا باید قبلاً یک 301 داشته باشید، اما بک لینک های جدید می توانند به رتبه بندی سایت جدید و ایندکس شدن سریعتر کمک کنند.

حتما URL های جدید را هم بهینه کنید

اطمینان از اینکه URLهای فعلی و جدیداً اضافه شده، که هنوز در وب سایت فعلی شما فعال نیستند، به درستی بهینه شده اند. این یک راه اثبات شده برای حفظ سئوی شما در هنگام اصلاح یک وب سایت است.

از چک لیست سئوی درون صفحه (Seo on-page) زیر استفاده کنید، که تمام مکان‌های مهمی را که باید کلمات کلیدی مورد نظر خود را در آن بگنجانید، پوشش می‌دهد.

 • برچسب عنوان صفحه وب
 • تگ H1
 • آدرس صفحه
 • برچسب ها: H2, H3, H4
 • توضیحات متا
 • لینک های خراب
 • ریدایرکت
 • لینک سازی داخلی
 • تگ های جایگزین تصویر

از آنجایی که دستگاه های تلفن همراه 54 درصد از کل ترافیک اینترنت را تشکیل می دهند، باید مطمئن شوید که سایت شما برای موبایل مناسب است.

به طور کلی تجربه کاربری بهتری از همه این عناصر حاصل می شود که می تواند ترافیک وب سایت شما و تبدیل سرنخ را افزایش دهد.

صفحه 404 داشته باشید

از دست رفتن صفحات هنگام طراحی مجدد وب سایت رایج است. یک صفحه 404 تنظیم کنید تا بازدیدکنندگان و موتورهای جستجو بتوانند بقیه وب سایت را مرور کنند، حتی اگر صفحه ای پیدا نشود.

اگرچه برخورد با خطاهای 404 می تواند بد باشد، اما می توانید با ارائه یک قسمت جستجو و نوار منو به بازدیدکننده ای که با آن مواجه می شوند، مشکل را کاهش دهید. به‌علاوه، برخی از وب‌سایت‌ها ممکن است از یک رویکرد ساده برای ارور 404 استفاده کنند تا مشکلات احتمالی و تجربه کاربری بد را کاهش دهند.

وب سایت جدید را تست کنید

اگر از طراحی مجدد سایت راضی هستید، سایت جدید خود را آزمایش کنید و همه طراحی‌های مجدد، ترفندها و تغییرات را دنبال کنید.

از Screaming Frog SEO Spider برای خزیدن وب سایت آزمایشی خود استفاده کنید و به دنبال اشتباهاتی باشید که ممکن است در طول فرآیند طراحی مجدد سایت رخ داده باشد.

بسته به اینکه رویکرد سئوی شما از ابتدا چقدر موثر بوده است، تست ممکن است از چند روز تا چند هفته طول بکشد. اما همیشه به یاد داشته باشید که قبل از راه اندازی وب سایت بازطراحی شده، آزمایش انجام دهید! با راه‌اندازی سریع وب‌سایت و بدون آزمایش کامل آن برای باگ، خطر جریمه‌های SERP و از دست دادن ترافیک ارگانیک زیادی را دارید.


خدمات سئو

سرویس خدمات سئو یکی از سرویس‌های شرکت ebgroup است. برای جستجوی کلمات کلیدی، بهینه سازی و استراتژی محتوا، رپورتاژ تنها چند مورد از خدمات سئو ebgroup است.

به یاد داشته باشید که نقشه سایت را به روز کنید

تغییر وب سایت باید شامل به روز رسانی نقشه های سایت شما باشد. این کار به موتورهای جستجو اجازه می دهد بدانند کدام صفحات اضافه، حذف یا به روز شده اند. اگر از یک پلتفرم مدیریت محتوا مانند وردپرس استفاده می کنید، به سادگی افزونه Yoast SEO را برای به روز رسانی نقشه سایت خود نصب و پیکربندی کنید.

نقشه سایت شما به طور خودکار توسط Yoast SEO تولید می شود و هر بار که تغییراتی ایجاد می کنید به روز می شود.

اگر از وردپرس استفاده نمی کنید، اقدامات زیر را برای به روز رسانی نقشه سایت خود برای ربات های موتور جستجو انجام دهید:

 • برای ایجاد فایل نقشه سایت XML خود از یک سازنده نقشه وب سایت مانند Screaming Frog استفاده کنید.
 • فایل sitemap.xml را به سرور میزبان وب سایت خود ارسال کنید.
 • بررسی کنید که پوشه ریشه سرور شما دارای فایل sitemap.xml باشد. فایل‌های «index.php» و «htaccess.» معمولاً در یک پوشه یافت می‌شوند.
 • مطمئن شوید که فایل sitemap.xml فعال است. شما می توانید این کار را با پیشوند نام دامنه وب سایت خود با “/sitemap.xml” انجام دهید.
 • نقشه سایت جدید خود را با استفاده از کنسول جستجوی گوگل به گوگل اعلام کنید.

تغییرات را پیگیری کنید

در نهایت، بسیار مهم است که تغییرات را زیر نظر داشته باشید و هر گونه مشکل احتمالی را جستجو کنید. کار در این مرحله به پایان رسیده است و شما آماده هستید که به طور مداوم داده های جدید در مورد رتبه بندی ها، تبدیل ها و عملکرد کلی را زیر نظر داشته باشید. به یاد داشته باشید که نتایج سئو شما ممکن است تنها پس از مدتی بهبود یابد، حتی اگر استراتژی سئوی طراحی مجدد وب سایت شما به خوبی انجام شود. اشکالی ندارد. حفظ مزایای SEO که وب سایت شما ایجاد کرده بود هدف بود.

اما اگر تیم توسعه‌دهندگان و تجربه کاربری (UX) شما موفق باشند، وب‌سایت اصلاح‌شده شما کاربران را بیشتر درگیر می‌کند و تبدیل‌های تجاری بیشتری ایجاد می‌کند. صبور باشید تا عناصری که به تدریج بر رتبه‌بندی موتورهای جستجوی شما تأثیر مثبت می‌گذارند یعنی زمان تعامل طولانی‌تر و بازدیدکنندگان شاد وب‌سایت، بهبود می‌یابند.

نتیجه

طراحی مجدد یک وب سایت شامل مراحل زیادی است. آخرین کاری که باید انجام دهید این است که وقتی آن وب‌سایت راه‌اندازی شد، سئوی خود را دوباره شروع کنید. با انجام این اقدامات، می توانید عذاب از دست دادن سئو در آینده را کاهش دهید و حتی از آن کاملاً جلوگیری کنید.

اگر وب سایت شما در عملکرد مشکل دارد و به فکر طراحی مجدد سایت هستید، با تیم ما تماس بگیرید. ما به شما کمک می‌کنیم با جدیدترین فناوری ها سایت خود را مجدداً راه‌اندازی کنید و هر دلیلی را به گوگل ارائه می‌دهیم تا ترافیک را برای شما ارسال کند!

5/5 - (13 امتیاز)

اشتراک گذاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مرور

مطالب مرتبط

برندسازی کلینیک پزشکی

برندسازی کلینیک پزشکی

برندینگ یکی از عناصر کلیدی در موفقیت هر سازمان و تجارت است، حتی در زمینه‌ی کلینیک‌های پزشکی. در این مقاله، به بررسی اهمیت و اجزای

فیجیتال مارکتینگ

بررسی فیجیتال مارکتینگ

آیا تا کنون کالایی را آنلاین خریده و انتخاب کرده‌اید که در فروشگاه آنرا تحویل بگیرید، یا یک کد QR را در فروشگاه اسکن کرده‌اید

پیمایش به بالا
بپرس
1
چت با ما
چت با eBgroup
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم؟