4 الگوی رفتاری رهبران بزرگ

الگوی رفتاری رهبران بزرگ
الگوی رفتاری رهبران بزرگ

4 الگوی رفتاری رهبران بزرگ شامل: اعتماد به نفس، همراه، متعهد و شجاعت

تمامی رهبران دارای یک الگوی رفتاری چهارگانه می‌باشند، پس برای اینکه بعنوان یک رهبر بتوانید مهمترین کار خود را انجام دهید، مهم نیست که سن شما ، نقش شما ، موقعیت شما ، عنوان شما ، حرفه شما یا وضعیت شما چگونه باشد ، باید قوی صحبت کنید، مسئولیت پذیری ایجاد کنید و از فعالیت‌ها الهام بگیرید.

برای انجام این کارها و داشتن خصایص یک رهبر، شما باید قدرتمند و به شکلی ظاهر شوید تا مردم را جذب خود کنید ، آنها باید به شما اعتماد کنند ، از شما پیروی کنند و شما هم متعهد باشید که برای یک هدف بزرگتر 100٪ تلاش خود را به انجام برسانید، یعنی کاری بزرگتر از مجموعه شما.

خصایص رهبران بزرگ

شما باید مراقب دیگران باشید و به گونه ای با آنها ارتباط برقرار کنید که آنها مراقبت و حمایت شما را احساس کنند.

شما باید به گونه‌ای واضح، مستقیم و صادقانه، با صراحت و متقاعد کننده صحبت کنید و با عشق حتی وقتی مورد اعتراض قرار می‌گیرید به آنها گوش دهید، چراکه این نشان دهنده حمایت شما خواهد بود.

یک الگوی خوب رهبری متشکل از چهار عنصر اساسی است که همه رهبران بزرگ برای تکمیل کارهای مهم‌شان نیازمند آن هستند.

آنها برای رهبری مؤثر باید به خود اطمینان داشته باشند ، با دیگران ارتباط باشند ، به هدف متعهد بمانند و از لحاظ احساسی شجاع باشند.

بیشتر ما فقط در یک یا دو بخش از این چهار اصل عالی هستیم. اما برای حضور قدرتمند و الهام بخشیدن به اعمال باید در هر چهار اصل به طور همزمان برتر از دیگران باشیم.

اگر به خود اطمینان داشته باشید اما از دیگران جدا شوید، همه چیز را در مورد خودتان خواهید دید و اطرافیانتان با شما بیگانه می‌گردند.

اگر با دیگران ارتباط داشته اما به خود اعتماد نداشته باشید، برای اینکه بتوانید دیگران را خوشحال کنید ، به اعتقادها و دیدگاه‌های خود خیانت خواهید کرد.

اگر به هدف متعهد نمانید،احترام و اعتبار اطرافیان خود را از دست خواهید داد، و نمی توانید دیگر در آنها تأثیر بگذارید.

اگر نتوانید با قدرت، قاطعانه و جسورانه عمل کنید، ایده‌های شما همچنان در افکارتان بلااستفاده باقی خواهند ماند و اهداف شما در کنار خیال‌های برآورده نشده باقی می‌مانند.

به خودتان اعتماد کنید

اگر در کار خود بسیار موفق بوده‌اید دیگر کاری غیرممکن نیست. بسیار سخت کار کنید، تا خود رابه دیگران اثبات کنید. از مواجهه با شکست احتمالی نترسید و هنگام شکست ضعیف نباشید.

با دیگران ارتباط برقرار کنید

این بزرگترین امتیازتان خواهد بود. همیشه مراقب تیم‌تان باشید. به آنها اعتماد کنید، حتی وقتی که با آنها مخالف هستید. در مورد گروه و مشکلات‌شان حساس باشید.

متعهد به هدف شوید.

پراکنده نباشید و به اندازه کافی اهداف را روشن کنید. یک روند مطمئن تعریف کنید تا بر روی مهمترین موارد پیگیری داشته است.

از لحاظ احساسی شجاع باشید.

شجاعت برای رشد قدرت در سه عنصر دیگر است. طبق تعریف ، خطرات باعث می شوند احساس آسیب پذیری کنید.

یکبار دیگر مرور کنیم: یک رهبر باید “به دیگران ارتباط داشته شد” و به دنبال آن “متعهد به هدف” باشد ودر «اعتماد به نفس خود» و «شهامت احساساتی» قویترین نفر بماند.

4 الگوی رفتاری رهبران بزرگ شامل: اعتماد به نفس، همراه، متعهد و شجاعت

اقتباس از هاروارد بیزینس ریویو

ارتباط با ما
5/5 - (21 امتیاز)

اشتراک گذاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مرور

مطالب مرتبط

برندسازی کلینیک پزشکی

برندسازی کلینیک پزشکی

برندینگ یکی از عناصر کلیدی در موفقیت هر سازمان و تجارت است، حتی در زمینه‌ی کلینیک‌های پزشکی. در این مقاله، به بررسی اهمیت و اجزای

فیجیتال مارکتینگ

بررسی فیجیتال مارکتینگ

آیا تا کنون کالایی را آنلاین خریده و انتخاب کرده‌اید که در فروشگاه آنرا تحویل بگیرید، یا یک کد QR را در فروشگاه اسکن کرده‌اید

پیمایش به بالا
بپرس
1
چت با ما
چت با eBgroup
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم؟