مدیریت زنجیره تامین الکترونیکی در 2020

Home » بلاگ » دسته‌بندی نشده » مدیریت زنجیره تامین الکترونیکی در 2020

فرآیند مدیریت زنجیره تامین ممکن است در سال 2020 شاهد تغییراتی باشد . در این اثناء بین روبات ها ، ابرهای در حال رشد ، بحران ظرفیت ، امنیت و موارد دیگر ، موضوعات جالب زیادی را برای ارائه جمع کرده ایم. که در اینجا یک روند نرم افزار SCM برای سال 2020 آورده شده است:

ربات ها باعث رقابت می شوند

سالهاست که همه ما درمورد چگونگی تغییر روبات های مستقل متحرک (AMR) و چشم انداز زنجیره تأمین را می شنویم. اما فراتر از بازیگردان های بزرگی مانند آمازون ، چیز زیادی در مورد استفاده گسترده آنها نشنیده ایم. با این حال ، این ممکن است در سال 2020 تغییر کند.

یکی از روندهای آینده در مدیریت زنجیره تأمین ، “ظهور کلاسی از روبات های مستقل متحرک است که برای بهینه سازی فرآیند انتخاب ساخته شده اند … در واقع ، این لایه منطق شبیه به آنچه سیستم مدیریت انبار (WMS) انجام می دهد ، است. تأمین کنندگان WMS دارای رقبای جدیدی از حوزه ای خواهند بود که احتمالاً انتظار آنها را ندارند: یعنی تامین کنندگان سخت افزار. “

این امر با توجه به مقرون به صرفه تر شدن و قابل دسترس تر بودن برای مشاغل در بازار سطح میانه است و ما فقط شاهد افزایش این رقابت خواهیم بود. اگرچه ، هر دو AMR و WMS می توانند به مدیران انبار كمك كنند تا فرآیندهای خود را بهینه كنند ، اما در نهایت كارهای بسیار متفاوتی انجام می دهند.

“در حالی که AMR چیدمان را بهینه می کند ، اما آنها فرآیندی مانند برنامه ریزی کامیون ها را در حین بارگیری و تعویض انجام نمی دهند. و بسیاری از انبارهای تجارت الکترونیکی بخشی از انبار را به پالت های سنتی و چیدن کیسه اختصاص داده اند ، که این سیستم ها از عهده آن نیز بر نمی آیند ، اما WMS می تواند. بنابراین ممکن است AMR ها بازار WMS را تحت فشار قرار دهند ، اما بازار را از بین نمی برد. “

فروشندگان WMS اکنون تهدید را احساس کرده اند، آنها می فهمند راه حل کار با روباتیک است. این بدان معنی است که ما ممکن است تلاش بیشتری توسط شرکت های WMS برای اطمینان از سیستم های آنها در برابر سیستم های AMR در سال 2020 مشاهده کنیم. حتی ممکن است برای بخش کوچکی از بازار که باید دو محصول را انتخاب کند ، تأکید بیشتری روی اتوماسیون نیز بشود.

منبع: Select Hub

امتیاز شما post
اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.