برندسازی B2B

وقتی به سال 2010 نگاه کنیم ، در می یابیم که این دهه عمدتاً ناشی از بازاریابی عملکرد بوده است. به عنوان یک صنعت ، در فن آوری و اتوماسیون دقیق بودیم. گزینه های بی پایان به صورت آنلاین به ما امکانات اندازه گیری همه چیز را داده بود (هرچند که نمی‌دانیم چه تعداد سازمان واقعا زمان لازم را برای نتیجه گیری از این داده ها صرف کرده اند). و این امکانات بیش از حد برای تبدیل ، به تضعیف برندها استفاده شده است. اکنون ، بازاریابان B2B باید راه بازگشت به برندسازی B2B را پیدا کنند تا در این عصر دچار اختلال رقابتی شوند.

جان کوئلچ ، استاد دانشکده بازرگانی هاروارد دلایل بیشتری می‌آورد که چرا برندهای B2B باید سرمایه‌گذاری بیشتری در ساخت برند خود انجام دهند:

  • اکثر بازاریابان B2B با استفاده از روش‌های سنتی فروش مستقیم، دیگ نمی توانند مشاغل کوچک را پیدا کنند.
  • در صورت عدم توجه ، هر مدیر بازاریابی روشی موقتی را انجام می دهد.
  • بازاریابان B2B فهمیده‌اند که با آگاه سازی مشتریان می توانند سهم بیشتری از حاشیه کانال را بدست آورند و بین آنها وفاداری ایجاد کرده و بتوانند از آنها در برابر رقبا با قیمت گذاری پایین تر محافظت کنند.

در برندسازی B2B ، تفکر کلاسیک به ما می گوید 50٪ از بودجه بازاریابی شما باید به سمت ساخت برند و 50٪ به بازاریابی عملیاتی برود. اما در بسیاری از سازمان ها در حال حاضر ، حدود 25٪ به برندسازی و 75٪ از به بازاریابی عملیاتی است.

بازاریابی عملیاتی و تولید مشتری بالقوه برای ایجاد و جذب تقاضای برندها حیاتی است ، اما نگرانی آنها در درجه اول چگونگی فعالیت بازاریابی در بررسی های سه ماهه بعدی کسب و کار است و قدرت برند را در دراز مدت فراموش می کنند.

در سال 2017 ، موسسه مربیان در تبلیغات (IPA) گزارشی به نام طولانی و کوتاه تبلیغات منتشر کرد ، که به بررسی تنش بین استراتژی های بلند مدت و کوتاه مدت پرداخته بود. پیتر فیلد ، نویسنده گزارش ، در گفتگو با مجله MarketingWeek، گفت: “وسواس استراتژی کوتاه مدت اکنون در بین بازاریابان اپیدمی شده است. باید به مردم گفت که ساختن و بهره برداری از برند به زمان نیاز دارد ، در این کار عجله ای نباید باشد. اگر کمپین های خلاقانه کمتری دارید و در آنها عجله می کنید ، بدانید در نهایت از آنها جواب نخواهید گرفت. “

بازاریابان B2B باید به خاطر داشته باشند که برندسازی برای فروش های آینده است. هرچه میزان آگاهی از برند بیشتر باشد و ارتباطات تجاری قوی تر داشته باشد ، جذب مشتری سریع تر و در قیف فروش با سرعت بیشتری حرکت می کنند.

در اینجا سه ​​راه برای ساخت برندهای B2B وجود دارد:

1- فعالیت‌ها و آگاه سازی برند را در اولویت قرار دهید.

به این فکر کنید که چگونه برخی از برندهای بزرگی که می شناسید ساخته شده اند، و آنها را در زمینه های جدید تصور کنید. در خصوص انتقال بخشی از بودجه بازاریابی خود به سمت تاکتیک های سنتی تر در رسانه های جمعی تمرکز کنید تا فعالیت های تجاری سازی برند شما جنبه فرهنگی هم داشته باشد.

مایکروسافت برای افزایش آگاهی از محصولات ابری و هوش مصنوعی خود ، کار بسیار خوبی در استفاده از تلویزیون انجام داده است. و آمازون ، یکی از رقبای آنها ، میزان قابل توجهی تبلیغات بیرونی انجام می دهد. این تاکتیک ها کار می کنند.


2- در استفاده از رسانه های اجتماعی باهوش باشید.

لینکداین می تواند یک کانال عالی برای برندهای B2B هم به صورت پولی و هم به صورت ارگانیک باشد. برای ساختن یک پروفایل و ارسال / اظهار نظر به طور مرتب وقت بگذارید تا دنبال کننده های خود را افزایش دهید. با ارائه منظم اظهارنظر درباره اخبار، روندها و مشاغل تعارف ، ضمن افزایش دید ، اعتبار خود را افزایش خواهید داد.


3- رسانه هایی را که قبلا بدست آورده‌اید فراموش نکنید.

نشریات صنعت تان و خدمات روابط عمومی همیشه باید در اولویت قرار گیرند ، به ویژه هنگامی که نام تجاری شما اقدام به ایجاد اخبار با ارزش می کند. شما می خواهید چشم اندازهایی برای ادامه کار داشته و انجمن هایی که به ویژگی های خاص برند شما دلالت می کنند ایجاد نمائید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *