استراتژی کسب و کار

در استراتژی کسب و کار برای دستیابی به بازده بالاتر، باید ویژگی های اصلی یک سازمان بر روی برآورده کردن نیازهای مشتری یا ترجیحات او متمرکز باشد. این کار از طریق استراتژی های سطح کسب و کار انجام می شود.

استراتژی های سطح کسب و کار عبارت است از: اقدامات انجام شده برای ایجاد و ارائه ارزش به مشتریان و به دست آوردن مزیت رقابتی که با استفاده از شایستگی های اصلی در بازارهای خاص یا محصولاتی خاص ارائه می دهد. این ها مربوط به موقعیت یک شرکت نسبت به رقبا در یک صنعت است.

مشتریان پایه یا اساس این استراتژی سازمان هستند. موضوعات مربوط به اینکه چه کسی خدمات ارائه می دهد، چه نیازهایی باید برآورده شود و چگونه این نیازها برآورده می شود می بایست توسط مدیریت ارشد تعیین شود.

مشتری ها چه کسانی هستند؟

دموگرافیک، موقعیت جغرافیایی، انتخاب سبک زندگی (سلیقه ها و ارزش ها)، ویژگی های شخصیتی، الگوهای مصرف (میزان استفاده و وفاداری به برند)، ویژگی های صنعت و اندازه سازمانی مشخص کننده مشتریان اند.

کالاها و یا خدمات مورد نیاز مشتریان بالقوه چیست؟

شناخت مشتریان برای دستیابی و حفظ مزیت رقابتی یک نیاز اساسی است. توانایی پیش بینی و برآورده کردن موفق نیازهای مشتری آینده بسیار مهم است.

چگونه نیاز مشتری را برآورده کنیم؟

سازمانها باید نحوه ایجاد منابع و توانامندی هایشان را برای ایجاد شایستگی های اصلی تعیین کنند و سپس از این صلاحیتهای اصلی برای برآوردن نیازهای مشتری با اجرای استراتژی های ارزشگذاری استفاده کنند.

استراتژی های سطح کسب و کار

چهار استراتژی کلی برای کمک به سازمانها در ایجاد مزیت رقابتی نسبت به رقبای شان در صنعت استفاده می شود. شرکت ها ممکن است رقابت در یک بازار گسترده یا یک بازار متمرکز را انتخاب کنند.

  • مدیریت هزینه ها
  • ایجاد تمایز
  • تمرکز بر کم کردن هزینه ها
  • تمرکز بر تمایز

اقتباس از دانشگاه کسب و کار آلبانی


امتیاز شما post

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مرور

مطالب مرتبط

تبلیغات کلیکی یا سئو

چطور باید به جای سئو تبلیغات کلیکی یا پولی انجام بدیم؟

چگونه به یک کسب و کار پیشنهاد کنیم به جای سئو، تبلیغات کلیکی یا پولی انجام دهد؟ آیا واقعاً نیازی به انتخاب یکی از اینها به جای دیگری برای بازگشت سریعتر سرمایه هست؟ ما در این مطلب به این سوالات پاسخ خواهیم داد. امروزه سئو خیلی شناخته شده تر است،

طراحی سایت با هوش مصنوعی

نقش هوش مصنوعی در طراحی سایت

طراحی سایت یکی از اصلی‌ترین عناصر حضور آنلاین هر سازمانی است. با توجه به این که وب‌سایت‌ها برای بیان نظر، ارائه خدمات، فروش کالا و خدمات و بسیاری از کاربردهای دیگر در دنیای اینترنت بکار می‌روند، ایجاد یک سایت موفق یکی از اولویت‌های کسب و کارها است. با توسعه فناوری‌های

افزایش مشتری کلینیک زیبایی

راه های جذب مشتری کلینیک زیبایی

کلینیک های زیبایی به عنوان مراکزی که به افراد کمک می کنند تا زیبایی و جذابیت خود را افزایش دهند، برای جذب مشتریان بسیاری از فرصت ها را دارند. با این حال، به دلیل رقابت شدید در این صنعت، کسب و کارهای موفق باید راه هایی را برای جذب مشتری

برنامه ریزی شبکه های اجتماعی

برنامه ریزی شبکه های اجتماعی: چگونه برای یک فصل خود برنامه ریزی کنیم؟

برای محتوای شبکه های اجتماعی خود به کمک نیاز دارید؟ در این مقاله، یک مدل برنامه ریزی شبکه های اجتماعی در Google Sheets، به همراه چند نکته مفید را توضیح می دهیم. به نظر می‌رسد برنامه ریزی محتوای شبکه‌های اجتماعی برای بسیاری از بازاریابان و صاحبان کسب‌وکار منطقه‌ای چالش برانگیز

بپرس
1
چت با ما
چت با eBgroup
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم؟