چگونه یک سایت صرافی ارز دیجیتال راه اندازی کنیم؟

سایت صرافی ارز دیجیتال
سایت صرافی ارز دیجیتال

استخراج ارزهای دیجیتال مدرن در برخی کشورها دشوارتر و حتی غیرقانونی شده است. به همین دلیل است که کارشناسان به راه‌های دیگری برای کسب درآمد از تجارت ارز دیجیتال اشاره می‌کنند. در این مقاله، به شما خواهیم آموخت که کاملاً سودآور یک پلت فرم مبادله ارزهای دیجیتال و سایت صرافی ارز دیجیتال را چگونه طراحی کنید.

مردم در سراسر جهان از چنین پلتفرم‌هایی برای تراکنش استفاده می‌کنند. معمولاً آن‌ها ترجیح می‌دهند پول را در بیت کوین یا سایر ارزهای مجازی نگه دارند و منتظر بمانند تا نرخ ارز بالاتر برود. به عنوان مثال، نرخ گردش بیت کوین در سال گذشته به ۱۶ میلیون رسید. با این حال، هنوز صرافی‌های فیزیکی بسیار کمی برای مبادله آن وجود دارد و وضعیت دیجیتالی‌ها بسیار بهتر است.

بنابراین وقت آن رسیده است که وب سایت صرافی ارز دیجیتال یا بیت کوین خود را بسازید. در حال حاضر می‌توانید ارائه تبادل دیجیتالی سودآور را در میان جامعه مشتاق ارزهای دیجیتال آغاز کنید. ما به شما خواهیم گفت که چگونه یک تجارت مبادله ارز دیجیتال راه اندازی کنید و آن را موفق کنید.

صرافی ارز دیجیتال چیست؟

صرافی ارزهای دیجیتال فرآیند مبادله ارز مجازی برای دارایی‌های دیگر مانند توکن‌های مختلف ارز دیجیتال یا پول فیات است. امروزه این صرافی‌ها بسیار محبوب شده‌اند و شرکت ها/کارآفرینان متعددی معاملات را با کریپتو یا ارز دیجیتال انجام می‌دهند. حتی تهدید به ممنوعیت توسط اتحادیه اروپا نتوانست موقعیت بیت کوین یا ارزهای دیجیتال را متزلزل کند.

در وب سایت صرافی بیت کوین، یک کاربر ثبت نام شده ممکن است پول دیجیتال بخرد و بفروشد، نرخ مبادله آن را ردیابی کند، و برخی از دارایی‌های رمزنگاری خود را ذخیره کند. چنین سایت‌هایی معمولاً بیشترین توجه را به سطح امنیت و تسهیلات پرداخت خود می‌دهند. با این حال، یک کاربر با تجربه باید به نرخ ارز پیشنهادی خود توجه کند.

بورس چه تفاوتی با بازار ارز دارد؟

بازارهای کریپتوکارنسی برای افرادی است که رمزارز دارند و آن را با دیگر معامله‌گران مشتاق ارزهای دیجیتال مستقیماً روی پلتفرم معامله کنند. این یک تفاوت اصلی با یک صرافی رمزنگاری است که در آن شما به سادگی می‌توانید نوع خاصی از رمزارز خود را با نوع دیگری از سکه‌ها مبادله کنید، و مستقیماً با یک ارائه دهنده خدمات واحد (نه با معامله گران دیگر) تعامل دارید.

از دیدگاه کاربر، صرافی‌ها به دلیل ماهیت خدمات متمرکز، از نظر ثبات نرخ ارز بسیار قابل اعتمادتر هستند. این جنبه هم مزایا دارد (صرافی‌ها بدون کلاهبرداری هستند) و هم معایب (صاحبان صرافی‌ها تصمیم می‌گیرند که کدام نرخ‌ها را تعیین کنند و می‌تواند آن‌ها را غیرمنطقی کند).

از سوی دیگر، قیمت‌ها در صرافی‌ها معمولا بر اساس وضعیت رایج‌ترین بازارها است. در مجموع، در بورس، نمی‌توانید مناسب‌ترین گزینه قیمت‌گذاری را انتخاب کنید، فقط می‌توانید به تعرفه تک مجموعه پایبند باشید.

انواع مبادلات

ما می‌توانیم دو نوع عمده از مبادلات رمزنگاری را تعریف کنیم:

انواع مبادلات

مبادلات ارز دیجیتال آفلاین

یک راه کارآمد برای برداشت ارز دیجیتال شما معادل پول واقعی (مثلاً دلار یا یورو) است. طی آن، کاربر به وب سایت تبادل ارسال می‌کند. مدتی بعد، آن‌ها می‌توانند پول نقد خود را از خروجی فیزیکی سرویس یا بانک دریافت کنند. چنین مبادلاتی در حال حاضر کم هستند، زیرا در بین کاربران چندان محبوب نیستند.

مبادلات ارز دیجیتال آنلاین یا برخط

صرافی‌هایی که به صورت آنلاین فعالیت می‌کنند، پلتفرم‌های تجارت دیجیتال تمام عیاری هستند که به شما امکان می‌دهند ارزهای دیجیتال را با نرخ‌های خاص در وب خریداری یا بفروشید. اینها اساساً معمولی‌ترین صرافی‌ها هستند که به غیر از ارزهای فیات، می‌توانید بیت کوین، اتریوم و سایر آلتکوین‌ها را مبادله کنید.

چگونه وب سایت صرافی ارزهای دیجیتال خود را طراحی کنیم؟

توسعه و طراحی وب سایت صرافی ارزهای دیجیتال ممکن است یک چالش باشد. با این حال، برای انجام این کار نیازی به ثروت و دانش فنی زیاد ندارید. ما چند نکته اساسی را برای شما آماده کرده‌ایم که چگونه این فرآیند را به آرامی اجرا کنید و سود کسب کنید.

مخاطب هدف خود را مشخص کنید

در نظر بگیرید که دامنه دسترسی شما چقدر باید باشد – ممکن است توسط قوانین کشور و حوزه قضایی آن محدود شوید، اما زمانی که قصد دارید کسب و کار خود را از همان ابتدا جهانی کنید، کاملاً متفاوت است. وضعیت دوم، باید از تمام قوانین و مجوزهای بین‌المللی لازم با توجه به مکان‌هایی که قصد دارید تجارت صرافی خود را ارائه کنید، اطلاع پیدا کنید. در هر صورت، به کمک یک وکیل با تجربه در رسیدگی به قوانین بین المللی مبادله نیاز دارید.

مخاطب هدف خود را مشخص کنید

با یک بانک قابل اعتماد همکاری کنید

برای استفاده از پول فیات، به ناچار با یک بانک یا ارائه دهنده پرداخت ارتباط برقرار خواهید کرد. بنابراین انتخاب یک بانک مطمئن با تعداد کافی امکانات آنلاین، شرایط شریک پسند و نرخ ارز قابل توجه بسیار مهم است. بهتر است ارتباطات خود را در کشورهایی که ارز دیجیتال به عنوان یک وسیله پرداخت معمولی استفاده می‌شود، مانند ایالات متحده آمریکا یا کشورهای اسکاندیناوی ایجاد کنید.

به نرم‌افزار ارز دیجیتال دقت کنید

بازار فناوری امروزی برای کارآفرینان ماجراجو که مشتاق راه‌اندازی استارت‌آپ‌های مبادلات ارز دیجیتال خود هستند، کاملاً آماده است. به همین دلیل است که ممکن است یک بسته نرم افزاری برای شروع به شما ارائه دهند. وب‌سایت‌هایی مانند BTCTrader یا Alphapoint می‌توانند یک بسته آماده مبادله به شما ارائه دهند.

همچنین طراحی و توسعه اپلیکیشن موبایل را فراموش نکنید، زیرا ممکن است درآمد شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. با این حال، ممکن است ایده خوبی باشد که به بسته نرم افزاری سفارشی شده‌ای که ترجیح می‌دهید برای ایجاد یک تسهیلات مبادله‌ای مناسب با نام تجاری جدید متوسل شوید.

بهترین معماری را در طراحی سایت صرافی پیاده کنید

یک راه حل اساسی معماری برای وب سایت صرافی ارز دیجیتال شامل چهار مرحله ضروری است:

وب سایت صرافی ارزهای دیجیتال

موتور معاملاتی

بدون این بخش اصلی، کل مکانیسم نمی‌تواند کار کند. یک موتور معاملاتی باید دسترسی بدون مانع به سفارشات داشته باشد، با تمام سفارشات خرید و فروش م طابقت داشته باشد، معاملات را پردازش کند و مانده‌ها را محاسبه کند.

بخش رابط کاربری یا فرانت‌اند سایت

رابط کاربری شما باید به طور کامل برای معاملات و فرآیندهای معاملاتی سریع و روان تنظیم شده باشد. سعی کنید پیدا کردن حساب‌های مشتریانتان، مشاهده تمام تغییرات قابل توجه نرخ ارز در اسرع وقت، واریز پول کریپتو یا فیات و ثبت هر گونه سفارش برای مشتریانتان بصری و کاربرپسند باشد.

کیف پول

کیف پول‌های الکترونیکی برای ارزهای دیجیتالی که در وب سایت خود ارائه می‌کنید باید عملیات بسیار سریع و آسان و در عین حال ایمن برداشت پول مجازی شما و تبدیل آن‌ها به ارز فیات را ممکن کند.

پنل مدیریت

داشبورد قدرتمند باید به مدیر در اجرای عملیات معاملاتی و همچنین تأیید فرآیندها، ایجاد نقدینگی و ارائه پشتیبانی مفید و حرفه‌ای از مشتری کمک کند.

از داشتن سطح امنیتی بالا مطمئن شوید

پول دیجیتال به معنای واقعی محافظت و امنیت می‌خواهد. ما به شما توصیه می‌کنیم که به این اصل پایبند باشید، زیرا تخمین زده می‌شود که تقریباً نیمی از کسب‌وکارهای مبادلات ارزهای دیجیتال به دلیل هک شدن بسته شده‌اند.

اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما یک پایگاه کاملاً امن برای تمام تراکنش ها، ICO و برداشت پولی که انجام می‌دهید. دارد. همین امر باید در مورد اطلاعات شخصی حساس مشتریان شما نیز اعمال شود، زیرا این روزها باید به شدت نسبت به گذشته محافظت شود.

مراقب شفافیت و امنیت باشید

عملاً همه سرویس‌هایی که با ارزها کار می‌کنند باید از خط‌مشی‌های «مشتری خود را بشناسید» (KYC) پیروی کنند، که به بررسی گذرنامه یا برخی داده‌های شناسایی دیگر به منظور تأیید شخصیت مشتری می‌پردازد. هدف اصلی از پیروی از چنین سیاست هایی، حذف احتمالات کلاهبرداری در شبکه تبادل است.

فرآیند KYC

به انتخاب ارز دیجیتال فکر کنید

هر وب سایت صرافی باید تا حد امکان از ارزهای رمزنگاری و فیات مهم پشتیبانی کند. به این ترتیب توسعه دهندگان از مخاطبان مشتری گسترده‌تر و گسترش سریع بین المللی اطمینان حاصل می‌کنند.

با این حال، ادغام دستی ضروری هر ارزی که پشتیبانی می‌کنید ممکن است به یک چالش تبدیل شود، به همین دلیل است که راه اندازی یک سرویس مبادله با ارزهای دیجیتال متعدد غیرممکن است. بنابراین باید تحقیقات عمیقی انجام دهید تا بازار هدف خود را تجزیه و تحلیل کنید و ببینید چه ارزهایی بهترین انتخاب برای استارتاپ شما خواهد بود. جدا از بیت کوین و اتریوم محبوب، باید لایت کوین، ریپل و برخی دیگر را نیز در نظر بگیرید.

تامین نقدینگی

در لحظه راه اندازی کسب و کار صرافی خود، باید تقاضای خدمات خود را به طور مصنوعی مدل‌سازی کنید. شما می‌توانید این کار را به دو صورت انجام دهید:

  • فعالیت خود را با خرید و فروش رمزنگاری با استفاده از پروفایل‌هایی که به صورت دستی طراحی می‌کنید، ایجاد کنید.
  • به شبکه صرافی‌های دیگر متصل شوید تا نقدینگی تمام خدماتی را که قبلاً به آن متصل شده اند، بدست آورید.

پشتیبانی مشتری خوب داشته باشید

پس از راه اندازی پلت فرم، شما باید حداقل چند کارمند را استخدام کنید که در پشتیبانی فعالیت کنند. بسیار مهم است که دسترسی کامل به خدمات پشتیبانی فراهم شود – به عنوان مثال، کارکنان پشتیبانی باید سریع واکنش نشان دهند.

راه اندازی صرافی ارز دیجیتال از منظر تجاری چگونه اتفاق می‌افتد؟

در زمینه مدیریت یک صرافی ارز دیجیتال که قرار است به‌عنوان صاحب کسب‌وکار آینده تأسیس شود، به‌طور رسمی، باید سه مرحله زیر را تکمیل کنید.

محاسبه بودجه

برای شروع، باید در نظر بگیرید که کل پروژه شما چقدر هزینه دارد. بنابراین، هزینه‌برترین جنبه‌ها شامل مهندسی، پیکربندی و پشتیبانی از یک وب‌سایت است. این کار برای شما ۱۵تا۳۰ میلیون هزینه دارد. مطمئناً منبع سفارشی هزینه بیشتری خواهد داشت. همچنین، هزینه‌های سئو و تبلیغات که ممکن است به چندین میلیون دلار برسد، را فراموش نکنید.

در نهایت، باید مقدار مشخصی پول رمزنگاری شده و فیات بخرید تا در وهله اول آنچه را که باید مبادله کنید، داشته باشید. به عنوان یک قاعده، حداقل حجم نقدی اولیه باید با ۵۰۰ میلیون شروع شود.

محاسبه بودجه

تنظیم اسناد

در برخی کشورها، فعالیت صرافی‌های آنلاین به هیچ وجه توسط قانون تنظیم نمی‌شود، بنابراین آن‌ها می‌توانند بدون مستندات کار کنند و هیچ قانونی را زیر پا نگذارند. با این وجود، اگر از همان ابتدا تجارت خود را کاملاً قانونی کنید، خطرات آتی مربوط به ثبت کسب و کار خود را در مکان‌های «نه چندان مناسب برای کسب و کار» به حداقل خواهید رساند.

شما می‌توانید خدمات را مطابق با معامله مبتنی بر وام دائمی با مشتریان ارائه دهید، یک مؤسسه خصوصی را با یک نهاد فیزیکی به عنوان رئیس آن ثبت کنید یا یک مجوز خریداری کنید.

راه اندازی یک پلتفرم آنلاین

آخرین مرحله قبل از راه اندازی کسب و کار شما، راه اندازی فنی پلت فرم آنلاین یا به اصلاح وب سایت ارز دیجیتال خواهد بود. اول از همه، شما باید یک سرویس میزبانی خوب را انتخاب کنید. باید با مقیاس‌بندی بیشتر سازگار شود، بنابراین سعی نکنید در انتخاب ارائه دهنده آینده خود صرفه جویی کنید. از نظر پلتفرم خود، می‌توانید یک سایت قالب آماده بخرید یا یک سایت سفارشی را طراحی کنید.

در هر صورت، به شخصی نیاز دارید که یک اسکریپت اولیه برای نرم‌افزار شما بنویسد. با این حال، اگر در GitHub یا سایر انجمن‌های مشابه که در آن بسیاری از اسکریپت‌های آماده با کد منبع باز برای استفاده در دسترس هستند، می‌توانید در این مورد نیز صرفه‌جویی کنید.

راه‌اندازی یک وب سایت صرافی ارز دیجیتال: نمونه‌های موجود

در مجموع، کسب و کار تجارت و مبادله دارایی‌های رمزنگاری عملاً تضمین شده است که اگر صاحب آن صبر و بودجه کافی داشته باشد، موفق خواهد بود. با این حال، اگر هر دو را دارید، ما توصیه می‌کنیم به موفقیت رهبرانی مانند Binance.com یا Poloniex توجه کنید.

صرافی بایننس

بایننس یکی از پلتفرم‌های نسبتاً جوان متمرکز بر عملیات با ارزهای دیجیتال است که در سال ۲۰۱۷ به بازار معرفی شد. این صرافی متعلق به Binance Limited است – شرکتی ثبت شده در چین که بر اساس حوزه قضایی محلی فعالیت می‌کند. تا به امروز، از نظر میانگین روزانه حجم معاملات، جزو بازیگران پیشرو در این زمینه محسوب می‌شود.

همچنین کمیسیون‌های بسیار کم، عملکرد بالا، توانایی استفاده از ابزارهای معاملاتی حرفه‌ای برای تجزیه و تحلیل فنی بازار گسترده و برداشت تا ۱۰۰ بیت کوین در روز را ارائه می‌دهد.

صرافی پولونیکس

Poloniex، از سال ۲۰۱۴ فعالیت می‌کند و متعلق به Poloniex، Inc. ثبت شده در ایالات متحده است. این شرکت با توجه به حجم فروش اتریوم، جایگاه پیشرو را در اختیار دارد و مخاطبان عظیمی از کاربران را به این منبع جذب می‌کند. تقریباً ۳۰۰۰۰ کاربر دائماً آنلاین هستند. این پلتفرم از انواع متعددی از رمزارزها پشتیبانی می‌کند که در مجموع بیش از ۶۰ مورد است.

با نگاهی به این دو، می‌بینیم که اگر می‌خواهید در این زمینه به همان اندازه موفق باشید، UX بی‌عیب، پشتیبانی گسترده از کریپتو و تضمین‌های امنیتی کاربر فاکتورهای ضروری هستند.

هزینه طراحی وب سایت صرافی ارز دیجیتال چقدر است؟

با توجه به چالش‌های مختلفی که باید در حین ایجاد امکانات صرافی ارز دیجیتال خود بر آن‌ها غلبه کنید، این فرآیند پرهزینه نیست. با این حال، با نگرش هوشمندانه و روحیه کارآفرینی بسیار، می‌توانید استارتاپ خود را با یک سیاست قیمت‌گذاری بسیار معقول راه اندازی کنید.

صرف نظر از انتخاب نرم افزار، تیم کامل شما باید شامل مدیر پروژه (مگر اینکه بخواهید خودتان این سمت را نداشته باشید)، توسعه دهنده پلتفرم، مهندس QA، طراح وب با تجربه و یک توسعه دهنده رابط کاربری باشد. هزینه خدمات آن‌ها بسته به عوامل مختلفی به طور قابل توجهی متفاوت خواهد بود. مهمترین مورد در اینجا احتمالاً کشور محل تیم شما است.

تیم توسعه دهنده وب سایت ارز دیجیتال

اگر بخواهیید هزینه اندکی را برای پروژه جدید خود خرج کنید، باید تعادل کاملی بین قیمت و تجربه پیدا کنید. به هر حال، اگر به متخصصان عادی مراجعه کنید، قیمت طراحی یک وب سایت صرافی ساده ارز دیجیتال بیشتر از ۱۰۰ میلیون نخواهد بود. اگر تصمیم دارید سایت خود را با متخصصانی مسلط بر سایت و اپلیکیشن ارز دیجیتال بسازید، آماده پرداخت بسیار بیشتر – تا سقف ۳۰۰ میلیون باشید.

تیم توسعه دهنده وب سایت ارز دیجیتال

نتیجه گیری

در این مقاله نظر خود را در مورد نحوه راه اندازی صرافی ارزهای دیجیتال با شما در میان گذاشتیم. امیدواریم از نکات ما الهام بگیرید و وب سایت خود را با شرایط عالی برای معامله گران راه اندازی کنید. اگر کمک بیشتری از متخصصان می‌خواهید، تیم مجرب و دوستانه ما همیشه آماده برآوردن خواسته‌های شما هستند.

به طور خاص، ما در توسعه همه چیز مربوط به کریپتو تخصص داریم، بنابراین می‌توانید مطمئن باشید که راه حل ارائه شده مطابق با پیشرفته‌ترین روش‌ها و روندهای فعلی در این زمینه ایجاد می‌شود.

ما همچنین خدمات مشاوره‌ای در زمینه ایجاد کسب و کار شخصی شما در زمینه ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهیم. در صورت تمایل به موفقیت، برای توسعه مشارکتی یک طرح تجاری واقعا کارآمد با کارشناسان کسب و کار ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

4.9/5 - (15 امتیاز)

اشتراک گذاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مرور

مطالب مرتبط

برندسازی کلینیک پزشکی

برندسازی کلینیک پزشکی

برندینگ یکی از عناصر کلیدی در موفقیت هر سازمان و تجارت است، حتی در زمینه‌ی کلینیک‌های پزشکی. در این مقاله، به بررسی اهمیت و اجزای

فیجیتال مارکتینگ

بررسی فیجیتال مارکتینگ

آیا تا کنون کالایی را آنلاین خریده و انتخاب کرده‌اید که در فروشگاه آنرا تحویل بگیرید، یا یک کد QR را در فروشگاه اسکن کرده‌اید

پیمایش به بالا
بپرس
1
چت با ما
چت با eBgroup
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم؟