5 نکته مهم طراحی سایت در سال 2022

نکات طراحی سایت

طراحی سایت عالی با اصول اولیه شروع می شود. در این مقاله می‌گوئیم که چگونه می توانید وب سایت خود را از حالت خسته کننده و غیر مفید به پویا و ارزشمند تبدیل کنید. همچنین پنج نکته مهم طراحی سایت در سال 2022 را برای شما توضیح خواهیم داد.

هر نوع کسب و کاری که دارید، داشتن یک وب سایت تمیز و کاربرپسند بسیار مهم است. سایت نه تنها به عنوان پایگاه دیجیتالی برای کسب و کار و خط تولید شما عمل می کند، بلکه کل رویکرد بازاریابی دیجیتال شما را نیز ثابت می کند و یک مرکز اصلی برای اشاره و ارتباط مشتریان با برند و تجارت شما ایجاد می کند.

طراحی یک وب سایت ضعیف می تواند این تلاش ها را مختل کند و ارتباطات را حتی قبل از شروع قطع کند.

ما پنج نکته مهم طراحی سایت را خواهیم گفت که برای تبدیل سایت شما به دینام تبدیل مشتری آنلاین در سال 2022 بسیار مفید است.

1- سایت خود را برای اولین برداشت مشتری طراحی کنید

وقتی صحبت از نکات مفید طراحی سایت می شود، اولین برداشت ها در صدر لیست قرار می گیرند. یعنی آنچه کاربران بلافاصله پس از بارگذاری سایت شما با آن تعامل می کنند، زمینه‌ی کل تجربه آنها را فراهم می کند. و اگر طراحی سایت شما کالاها را در آن ثانیه های اول بارگذاری درست ارائه نمی کند، نه تنها بازدیدکنندگان جدید را از دست می دهید، بلکه فرصت هایی را برای ایجاد یک خاطره برند قدرتمند و مثبت که باعث علاقه و فروش می شود از دست می‌دهید.

عوامل زیادی وجود دارند که بر اولین برداشت های کاربر تأثیر می گذارند. و کار با طراحان سایتی که از این عوامل استفاده می کنند، کلید ایجاد یک وب سایت حرفه ای جذاب است. عناصر بصری مانند ساختار، رنگ ها و فاصله اغلب نقش مهمی در جذابیت طراحی وب سایت دارند. ویژگی‌های به ظاهر پیش پا افتاده مانند چیدمان متن و حتی فونت‌هایی که استفاده می‌کنید تأثیر بسیار زیادی بر تجربه و تعامل در سایت دارند.

همکاری با یک یک طراح سایت حرفه‌ای با توجه به این جزئیات و جایگاه مناسب آنها در سلسله مراتب بصری نه تنها منجر به ایجاد یک وب سایت خیره کننده بصری می شود، بلکه می تواند به بالا زفتن نرخ تبدیل بازدیدهای شانسی و جذب طولانی مدت کمک کند و صفحات سایت چشم نوازی را برای کاربران فراهم کند.

برای طراحی یک وب سایت موفق که از همان ابتدا باید درست کار شود، و باید بر روی موارد زیر تمرکز کنید:

سادگی

کاربران طراحی سایت ساده را بر پیچیده ترجیح می‌دهند. هرچه جذب و درگیر شدن با عناصر بصری در صفحات وب آسان تر باشد، بهتر است.

عناصر بصری درست

از عکس‌های استوک و هدر گرفته تا لوگوها و CTAها، همه‌ی عناصر بصری در سایت شما باید انتظارات بازدیدکنندگان را برآورده کنند و نشانه‌های بصری در مورد آنچه انجام و ارائه می‌دهید نشان دهند. گنجاندن تصاویر و عناصر ناآشنا اغلب تنها منجر به سردرگمی و در نهایت یک برداشت منفی از برند می شود.

دقت

خواه یک حرفه ای کارکشته باشد یا تیمی از طراحان وب مبتدی که به پروژه شما می پردازند، پر کردن سایت شما با عناصر بصری دقیق بسیار مهم است. همه ویژگی ها باید ثابت باشند و برند شما را به طور دقیق در سراسر سایت شما منعکس کنند.

مطالب مرتبط:

2- صفحات سایت را برای کاربران موبایل بهینه کنید

این روزها نمی توان یک لیست نکات مهم طراحی سایت ایجاد کرد اما بهینه سازی موبایل را در بالاترین سطح آن قرار نداد. چرا؟ تلفن همراه در طراحی سایت در سال 2022 بسیار اهمیت دارد. در واقع، تقریباً 80٪ از مردم می گویند که احتمال بازگشت به سایت شما یا اشتراک گذاری آن با دیگران در صورت سازگاری با موبایل بیشتر است. اگر طراح وب شما روی ساختن یک وب سایت خوب و واکنش گرا برای موبایل تمرکز نداشته باشد، کسب و کار شما فرصت خوبی را برای ایجاد بازدیدهای مکرر و انتشار اخبار در مورد برند شما از دست می دهد.

مشتریان بیشتری از دستگاه های تلفن همراه برای جستجو و تحقیق در مورد مشاغل در وب استفاده می کنند. اگر صفحات سایت شما به درستی بارگیری نشوند، یا طراحی تلفن همراه را بصورت یکپارچه ارائه ندهد، مشتریان بالقوه سریع می پرند و سایت را رها می کنند. با گذشت زمان، عدم سازگاری تلفن همراه شروع به افزایش می‌کند. و مشکلات زیادی برای برند، شهرت و نتیجه نهایی شما ایجاد می‌کنند و در عین حال جذب کسب‌وکار جدید را به‌طور تصاعدی سخت‌تر می‌کنند.

اولویت دادن به قابلیت ناوبری و چیدمان موبایل در رویکرد طراحی سایت بسیار مهم است. مشاهده هر عنصر بصری، لوگو، بلوک متن، نمادهای شبکه‌های اجتماعی و دکمه‌های فراخوان از طریق موبایل ضروری است. چراکه باید هر ویژگی و هر جنبه‌ای از فرآیند طراحی شما سازگار با موبایل باشدو و به گونه‌ای طراحی شود که ارائه یک تجربه سطح بعدی را فراهم کند.


خدمات طراحی سایت

سرویس طراحی سایت یکی از سرویس‌های شرکت ebgroup است. طراحی سایت فروشگاهی، شرکتی، شخصی تنها چند مورد از خدمات طراحی سایت ebgroup است که با وردپرس یا اختصاصی؛ سایت طراحی می‌شود.

3- زمان بارگذاری سایت خود را به حداکثر برسانید

در سال 2022 یک وب سایت کند می تواند به سرعت تبدیل به بدترین دشمن شما شود. و اغلب نگه داشتن مشتریان بالقوه و نزدیک کردن آنها به نقطه خرید را غیرممکن می کند. چه دوست داشته باشید یا چه نداشته باشید، بازدیدکنندگان باهوش و باتجربه امروزی سایت انتظار دارند که وب سایت ها سریع بارگذاری شوند. اگر صفحه اصلی یا وبلاگ شما به سرعت بارگذاری نمی شود، احتمالاً به سایت دیگری می روند تا آنچه را که نیاز دارند آنجا پیدا کنند.

به عبارت دیگر، زمان بارگذاری یک وب سایت، اگر نگوییم ضروری، بخش مهمی از هر بخش طراحی عملی و پاسخگو است. این تأثیر غیرقابل حذف بر تجربه بازدیدکنندگان و در نهایت توانایی شما برای تبدیل دارد. درک سرعت بارگیری صفحات شما و نحوه بهینه سازی زمان بارگذاری تنها یکی از نکات طراحی وب سایت نیست که بتوانید آن را نادیده بگیرید. این بخش مهمی از شغل طراح وب است و همیشه در هنگام ایجاد یک سایت زیبا باید در اولویت قرار گیرد.

خوشبختانه، طراحان سایت روش های متعددی برای به روز رسانی وب سایت شما در اختیار دارند. برخی از ساده ترین راه هایی که طراح وب شما می تواند زمان بارگذاری را سرعت بخشد و از سایت رقیب شما پیشی بگیرد عبارتند از:

تغییر اندازه تصاویر

عکس ها و گرافیک هایی که معمولا فضای زیادی را اشغال می کنند، چیزی که به طور چشمگیری بر زمان بارگذاری صفحه تأثیر می گذارد. برداشتن گام‌هایی برای فشرده‌سازی و بهینه‌سازی تصاویر می‌تواند به کاهش اندازه فایل‌ها کمک کند و در عین حال میلی‌ثانیه‌های ارزشمند را از تجربه بارگذاری صفحه حذف کنید.

مدیریت افزونه های سایت

افزونه ها، به ویژه در سایت های وردپرسی، اغلب می توانند مسیری در جهت بهبود سرعت کلی سایت باشند. بارگذاری سایت شما با تعداد زیادی افزونه می تواند واقعاً عملکرد را کاهش دهد. پاک کردن بخش عمده و نگه داشتن تنها موارد مورد نیاز می تواند به افزایش سرعت سایت کمک کند.

نظارت منظم بر سرعت نظارت دقیق و مداوم در سراسر فرآیند طراحی و فراتر از آن بسیار مهم است. انجام این کار به شما این امکان را می دهد که مسائل را به سرعت شناسایی کنید و قبل از اینکه به بحران تبدیل شوند، برای حل مشکلات گام بردارید.

4. روی تجربه شخصی سازی شده کاربر تمرکز کنید

طراحی سایت در سال 2022 به نوعی که بیشترین مخاطب ممکن را جذب کند، بسیار مهم است. اما این توانایی ارائه تجربیات شخصی است که واقعا طراحی وب خوب را متمایز می کند. گنجاندن تکنیک‌های شخصی‌سازی خریداران در طراحی سایت به این معنی است که چگونه از رویکرد بازاریابی دیجیتال استاندارد فراتر رفته و یک ارتباط واقعی ایجاد کنید. و محتوا و تجربه مناسب و مناسبی را در اختیار کاربران قرار می‌دهید که احساسات را تقویت می‌کند و اقدام را وادار می‌کند.

شخصی سازی خریداران در استراتژی طراحی سایت شما ممکن است در ابتدا دلهره آور به نظر برسد، به خصوص با توجه به نکات طراحی دیگر و بسیاری از عناصری که در سلسله مراتب بصری باید نگران آن باشید.

خوشبختانه چند راه نسبتاً ساده برای در نظر گرفتن و تطبیق شخصی‌سازی با رویکرد طراحی وب‌تان وجود دارد. از پخت توصیه‌های محصول مبتنی بر رفتار در زیرساخت‌های طراحی تا کار در CTAهای پویا و بسیار مرتبط در هر بازدید از سایت جدید. ارائه عکس‌های متناسب و ویژگی‌های تعاملی که برای اهداف خاص جذاب هستند نیز می‌تواند راهی عالی برای بهینه‌سازی طراحی شما برای شخصی‌سازی باشد.

با توجه به اینکه شرکت‌هایی مانند آمازون اکنون برای شخصی‌سازی بیش‌ازحد به فکر افتاده‌اند، بسیاری از خریداران انتظار دارند تجربه‌ای متناسب با هر بازدید داشته باشند. این امر شخصی سازی را به بخشی جدایی ناپذیر از هر تلاش طراحی وب تبدیل می کند.

5. سئو را فراموش نکنید

طراحی سایت در سال 2022 بصورت زیبا و کاربرپسند که تجربه ای استثنایی برای بازدیدکنندگان ارائه می دهد بسیار عالی است. البته، مگر اینکه مشتریان شما نتوانند آن را پیدا کنند.

دیده شدن آنلاین نه تنها برای دسترسی آسان به وب سایت شما مفید است، بلکه برای نشان دادن سایت در مقابل مشتریان در زمانی که بیشتر به آن نیاز دارند، کلیدی است. با قرار دادن سئو به بخش مرکزی استراتژی طراحی وب خود، می توانید به ارائه فشار لازم برای درخشش در موتورهای جستجو کمک کنید. و نرخ تعامل کاربر را ایجاد کنید که آن را در بالاترین سطح نگه می دارد.

معمولاً بین کار طراحی وب و دنیای سئو گسست وجود دارد. بسیاری از طراحان سایت، سئو را به حوزه بازاریابی دیجیتال و تولید محتوا می سپارند و بالعکس. با این حال، بسیاری از کارها وجود دارد که طراحان می توانند از همان ابتدا برای افزایش دید قدرتمند انجام دهند.

استفاده از اصول اولیه سئو در طراحی سایت در سال 2022 مانند ایجاد عنوان، عنوان تصویر، ایجاد زیرنویس و حتی طراحی URL اغلب می تواند باعث افزایش سیگنال های رتبه بندی و پتانسیل جستجوی سایت پس از راه اندازی شود. دانستن نحوه جدا کردن متن و محل کار عناصر تعاملی در محتوا و ساختار صفحه نیز می تواند راهی آسان اما موثر برای بهینه سازی آمادگی جستجو از همان ابتدا باشد.

صرف نظر از اینکه با طراحان با تجربه و ماهر کار می کنید یا نه، نادیده گرفتن سئو در فرآیند طراحی وب شما با مسئولیت خودتان انجام می شود.

5/5 - (11 امتیاز)

اشتراک گذاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مرور

مطالب مرتبط

برندسازی کلینیک پزشکی

برندسازی کلینیک پزشکی

برندینگ یکی از عناصر کلیدی در موفقیت هر سازمان و تجارت است، حتی در زمینه‌ی کلینیک‌های پزشکی. در این مقاله، به بررسی اهمیت و اجزای

فیجیتال مارکتینگ

بررسی فیجیتال مارکتینگ

آیا تا کنون کالایی را آنلاین خریده و انتخاب کرده‌اید که در فروشگاه آنرا تحویل بگیرید، یا یک کد QR را در فروشگاه اسکن کرده‌اید

پیمایش به بالا
بپرس
1
چت با ما
چت با eBgroup
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم؟