آموزشی, کسب و کار

رهبری خوب تیم (قسمت دوم)

Advertisements

با رهبری خوب احترام را بدست بیاورید و آن را درخواست نکنید.

به احتمال زیاد ، شما نقش خود را در موقعیت رهبری خوب به دست آورده اید. این سمت به شما داده نشده است زیرا این حق شما بوده است. شما مسئولیت تیم را بر عهده دارید، موقعیت شما به عنوان رهبر باید مورد احترام اعضای تیم شما باشد.
بعنوان یک عضو مطمئن و صالح در تیم احترام کسب کنید. نسبت به تیم خود به عنوان فرد کل و نسبت به هر یک از اعضای به صورت جداگانه رفتار مثبتی داشته باشید. به تیم خود گوش فرا دهید و حرف همه را بشنوید.
بعضی اوقات مجبور خواهید بود در حرکت خلاق باشید و تصمیم بصری بگیرید. این تصمیم ممکن است همیشه آن چیزی نباشد که همه افراد در تیم شما می خواهند. به طور واضح توضیح دهید که چرا تصمیمی را گرفته اید و از تیم خود بخواهید نظر یا بازخورد بدهند.

به آنچه تیم شما گفته است گوش دهید و خودتان را سر راه ایده ها قرار دهید. وقتی همه بدانند که هر عقیده دارای ارزش و نظر است ، مردم تمایل بیشتری به پذیرش نقش رهبری شما خواهند داشت.
به برنامه ها ادامه دهید اگر تیم شما احساس کند برنامه های کاری‌شان قابل اجرا نیستند و یا رعایت نمی شوند، این می تواند بر روحیه و نظر تیم درباره شما به عنوان یک رهبر تأثیر بگذارد. به همه فرصت دهید تا زندگی شخصی داشته باشند. مرتباً در مورد برنامه های هفتگی صحبت کنید، و برای مرتب کردن هفته، دوشنبه ها جلسه برگزار کنید.

علاوه بر این ، زمان کافی برای یک پروژه به تیم خود اختصاص دهید. اگر به دلیل اینکه کار دیگری بوجود آمده است یک کار را به تعویق بیاندازید، می تواند باعث درگیری شود. دقایقی که می دانید یک کار باید انجام شود، به تیم خود اطلاع دهید.
اگر یک کار یا پروژه اضطراری از بخش دیگری یا رئیس شما مطرح شود، وظیفه شما به عنوان رهبری خوب این است که گاهی اوقات مقابله کنید. شما می بایست اولین خط دفاعی تیم خود در برابر سایر بخش ها باشید.

به دیگران گوش دهید. حتی اگر شما سرپرست تیم هستید و تصمیم گیری با شماست، باید نظرات و ایده های تیم خود را هر زمان ممکن بدست آورید. سعی کنید هر زمان که امکان پذیر است این نظرات را یادداشت کنید. پیشنهادات در مورد چگونگی حل مسئله خاص یا انجام یک کار را تشویق کنید.
پیشنهادات دیگران را در نظر بگیرید. وقتی کسی ایده ای به شما می دهد ، روی آن کار کنید. به این فکر کنید که چگونه می توانید آن ایده را جلو ببرید.

یک رهبری خوب کسی است که گوش می دهد و فقط صحبت نمی کند. به تیم نشان دهید که انعطاف پذیر هستید.

اگر کسی راه حل یا ایده ای را پیشنهاد کرد ، با گفتن اینکه قبلاً آن رویکرد خاص را امتحان کرده اید ، آن را سخیف نکنید. از اظهارات “بله ، اما” نیز باید اجتناب شود. به جای کوچک نشان دادن یک ایده ، دوباره به آن فکر کنید ، شاید هم اکنون بتواند کار کند اما قبل از این کار نمی کرد.
با تیم خود صحبت کنید. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد یک ایده سؤال کنید. شغل شما به عنوان یک رهبر به معنای کوچک کردن ایده نیست ، این ایده ها به شما کمک می کند تا تیم خودشان یک راه حل را پیدا کنند.

کلا اگر برخی افراد کمی از یک پروژه یا کار عقب هستند ، به آنها کمک کنید. یک نگرش مثبت داشته باشید و مدتی را با فرد سپری کنید تا ارزیابی کنید که چه مشکلی وجود دارد. مهم نیست که مهارت یا سطح آنها چیست، راهی را برای همه پیدا کنید.
اگر به کسی که کار سختی را انجام می دهد ، کمک می کنید ، فقط نشان ندهید که چگونه این کار را انجام دهد.چرا که باعث اعتراض وی خواهد شد و به اعضای تیم شما در یادگیری کمکی نکرده اید و نگفته اید چگونه خودشان این کار را انجام دهند ، همچنین ممکن است روحیه تیم را هم پایین بیاورد. هیچ کس نمی خواهد احساس ناتوانی یا ناکافی بودن داشته باشد.
مثبت بمانید و از فرصت کمک استقبال می کنید. هیجان زده باشید که عضو تیم شما می خواهد یاد بگیرد و پیشرفت کند. اعضای تیم را از طریق مراحل انجام یک کار رسد کنید. اگر مشغول کار هستید ، زمانی را صرف کمک به برنامه ریزی کنید.

تیم خود را تشویق کنید.

بعضی اوقات افراد می توانند چیزی را امتحان کنند و این جایی است که رهبر وارد می شود. شما باید اعضای تیم خود را تشویق کنید. به تیم خود نشان دهید که کار حتی اگر مشکل باشد ، امکان پذیر است و سعی کنید آن را سرگرم کننده کنید. نتایج مثبت کار فرد را جشن بگیرید. اشتیاق مسری است. اگر هیجان زده شوید ، احتمالاً تیم شما از این پروژه هیجان زده است. اگر تیم شما به شما احترام بگذارد و به شما بعنوان یک رهبر نگاه کند ، هیجان و تشویق شما باعث افزایش خلاقیت و تمایل به عملکرد خوب خواهد شد.

تیم خود را برای یک کار خوب آماده کنید ، حتی اگر کوچک باشد ، تائیدشان کنید. تعارف و اذعانات کوچک می تواند از بزرگترها مؤثرتر باشد. حتی اگر با افزایش حقوق نمی توانید پاداش خوبی بدهید ، قدردانی کلامی اثر زیادی را به همراه دارد. اگر تیم شما کار بزرگی انجام می دهد ، برای جشن گرفتن کار سخت ، همه را برای صرف ناهار بیرون ببرید. در طول ناهار ، وقت خود را برای برقراری ارتباط با همه در سطح شخصی بگذارید. کار را برای دفتر بگذارید. با اعضای تیم خود در خارج از کار آشنا شوید.
یک “تشکر” ساده از شما اثر زیادی می گذرد. گرفتن یک یا دو ثانیه برای متوقف کردن و تشکر از اعضای تیم نشان می دهد شما یک رهبر هستید که به تیم خود اهمیت می دهید و به آن اعتماد دارید.

اقتباس شده از: ویکی هاو

قسمت اول: چگونه یک رهبر خوب در تیم باشیم

One thought on “رهبری خوب تیم (قسمت دوم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *