رهبری تیم ، قسمت سوم

در بحث رهبری تیم خوب باید بتواند تیم را به درستی راهنمایی کند.

 بدانید که در مورد چه چیزی صحبت می کنید.

اگر اعضای تیم شما به اندازه شما راه را ندانند ، چگونه باید بفهمند که چه کاری انجام دهند؟ به عنوان رهبری تیم ، ابتدا باید تحقیق انجام دهید ، بیشترین اطلاعات را در مورد یک پروژه بدست آورید و بدانید که وظایف را به چه کسانی اختصاص دهید.

• تحقیقات را در مورد یک موضوع یا پروژه به گونه ای انجام دهید که وقتی زمان هدایت تیم فرا رسید، آنها را به خوبی هدایت کنید و تمام دانش لازم را برای پاسخ به سوالات و بحث در مورد ایده ها داشته باشید.

• به تیم خود توجه کنید. به هر عضو گوش فرا دهید و به نقاط قوت و مهارت های فردی همه توجه کنید. هنگام واگذاری وظایف و نقش ها ، باید بتوانید وظیفه مناسب را به شخص مناسب واگذار کنید.

• با یادگیری همه چیز در مورد تیم خود و پروژه هایی که در حال کار بر روی آنها هستید ، می توانید یک شخصیت به تیم خود بدهید تا کارآمدتر باشند.

 از رهبری تیم خود لذت ببرید.

حتی اگر می دانید که رهبران مجبورند مسائل را جدی بگیرند ، دلیلی ندارد که نتوانید از آن لذت ببرید. فقط زیاد دور نشوید با توجه به روحیه تیم ، جدی بودن کار را در دست داشته باشید.

• بعضی اوقات ، ممکن است روز بدی داشته باشید. همین مسئله برای همه افراد تیم شما نیز صادق است. اگر یک عضو در یک کار گم شد یا ناامید شد، این زمان شما برای درخشش است. برای کمک به اعضای تیم خود از شخصیت عالی و حس شوخ طبعی خود استفاده کنید. درمورد اینکه چه چیزی باعث استرس شده است بحث کنید و به همکار خود در یافتن راه حل کمک کنید.

• کمک به تیم شما بخش سرگرم کننده کار است. تمام برنامه ریزی ها ، انجام وظایف و اطمینان از همه چیز به موقع و استانداردها به پایان می رسد. از لحظاتی لذت ببرید که برای کمک به شخصی در رابطه با چیزی هستید.

به مسایل روحی تیم توجه کنید.

یک تیم تحقیر شده عملکردی نخواهد داشت. شما باید روح مثبت را به تیم اضافه کنید، اهداف را روشن کنید، نشان دهید چگونه کار امکان پذیر و ممکن است. هیچ کس برای یک هدف غیرممکن کار نخواهد کرد.

• اگر روحیه تیم کم است ، تیم را تشویق به گفتگوی آزاد راجع به دلایل کنید. ممکن است مشکل در کل یک شرکت بزرگ باشد و نتوانید به سرعت برطرف کنید. اما حداقل می توانید ایده های خلاقانه ای برای کمک به تیم خود ارائه دهید ، حتی در یک سطح کوچک.

• جلسات پیاده روی برقرار کنید. هیچ کس دوست ندارد در یک اتاق پر از بحث و گفتگو درباره جزئیات و پیچ و مهره های یک پروژه صحبت کند. در حال حرکت ، خون جاری می شود و در نتیجه ایده های عالی به وضوح می رسد. اگر می توانید ، تیم خود را در یک جلسه پیاده روی خارج از دفتر ببرید.

• بازی ها را به عنوان پاداش یا به عنوان راهی برای طوفان فکری انجام دهید. یا در حالی که جلسه ای دارید برای بحث در مورد اهداف ، توپ را به اطراف پرتاب کنید.

• اهداف تیم سرگرم کننده را تنظیم کنید و آن اهداف را با پاداش همراه کنید. شما ممکن است اهداف پروژه و اهداف گسترده ای را برای تیم خود داشته باشید که باید تیم شما به آن برسد، اما می توانید خودتان نیز به این نتیجه برسید. شاید شما هدفی را تعیین کنید که تیم شما مجبور باشد بخشی از یک پروژه را تا یک تاریخ مشخص تکمیل کند. اگر تیم موفق شد شما پس از کار یک نوشیدنی میهمان کنید، یا با آنها یک روز به مسافرت در جایی بروید که سرگرم کننده باشد اما بتواند به پروژه کمک کند. این همیشه اتفاق نخواهد افتاد، اما اگر در یک محیط خلاقانه تر کار کنید، ممکن است بتوانید تیم خود را برای پیگیری روابط یا تحقیق درباره مواردی که مربوط به کار شما است ، به سر می برد.

• بلافاصله ناامیدی را از تیم برطرف کنید. اگر می دانید کسی ناراضی یا ناراحت است، صبر نکنید تا اوضاع بدتر شود. با آن شخص صحبت کنید و با هم روی یک راه حل کار کنید. این نه تنها نشان می دهد که توجه می کنید بلکه به آن اهمیت می دهید.

قسمت اول ، قسمت دوم

اقتباس از ویکی هاو

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *